Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dobre wieści ze Schroniska „Na Paluchu” – w zeszłym roku nowy dom znalazły prawie 3 tysiące zwierząt

Wszystkim świeżo upieczonym rodzicom czworonogów gratulujemy! Może nie macie co liczyć na 500+ od państwa, ale od nas dostajecie 500 punktów za bycie fajnym i dobrym człowiekiem!
.get_the_title().

Schroniska dla zwierząt to miejsca, z którymi kojarzą się głównie smutne historie, a czasem wręcz prawdziwe dramaty przebywających tam czworonogów. Od szczegółów z nimi związanych kręci się łza w oku i jeży włos na głowie. A co najgorsze – te biedne, doświadczone przez życie zwierzaki nie zawsze mogą liczyć na happy end.

Tym bardziej cieszą wieści ze Schroniska Na Paluchu, że rok 2019 można uzna za duży adopcyjny sukces. Nowe domy w zeszłym roku znalazło aż 1787 psów i 1184 koty.

To nie jedyny powód do radości – obecnie w warszawskim schronisku znajduje się rekordowo mała liczba zwierząt. Nadal mówimy jednak o ok. 600 zwierzakach, które marzą o tym, by ktoś je przygarnął. Schronisko ze swojej strony robi, co może, by koty i psy znajdowały nowe domy. Adopcji można dokonywać 7 dni w tygodniu w godzinach 12:00-17:00. Wówczas można również odebrać zaginione zwierzęta lub otrzymać na ich temat informację. Dzięki akcji darmowego chipowania, właściciele sprawniej i częściej są w stanie zlokalizować i zabrać do domu swoje kochane zguby.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Greta to piękna, około 5 letnia suczka w typie wyżła niemieckiego, która trafiła do schroniska zaniedbana i z problemami zdrowotnymi, które świadczą o tym, że była tzw. maszynką do rodzenia słodkich szczeniaczków. Greta jest u nas stosunkowo niedługo i dopiero się poznajemy ale już teraz możemy powiedzieć, że jest wspaniałą, delikatną i ceniąca kontakt z człowiekiem sunią. Ładnie chodzi na smyczy, delikatnie bierze smaczki z ręki i jest przyjazna w stosunku do innych piesków, do których aż piszczy i podskakuje z radości. Jeśli szukacie towarzysza o niebanalnej urodzie i niezwykłym charakterze, a do tego wiernego przyjaciela to szukać już dalej nie musicie. Agnieszka 693 427 267 Wiola 791 000 746 @kundelkinawydaniu #greta #adoptuj #psa #ze #schroniska #niekupujadoptuj #szukamdomu #pokochaj #mnie #dajdom #piesek #piesio #wyżeł #omg #adopt #a #shelter #dog #shelterdog #adoptdontshop #rescue #me #loveme #instadog #dogsofinstagram #cutie #warsawdog

Post udostępniony przez Schronisko na Paluchu (@schroniskonapaluchu)

Tym, którzy nie mogą przygarnąć zwierzaka, ale chcieliby pomóc, przypominamy, że na Paluchu mile widziani są wolontariusze. Najbardziej popularną formą tego wolontariatu są spacery z psami, na które można się zgłaszać telefonicznie. Co ważne – na spacery mogą chodzić jedynie osoby pełnoletnie, które są zdecydowane poświęcić na ten cel ok. 3 godzin. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Gawrosz (nr nr 1465/19) nadal czeka na dom 🏡👋🏻⁣ Jest kocurkiem w typie przytulaka i rozrabiaki, bardzo ciekawym świata i chętnym do pieszczot😸⁣ Gawrosz chciałby jak najszybciej znaleźć się we własnym domu, gdzie będzie miał całą rodzinę tylko dla siebie. 😊⁣ Kocurek będzie wspaniałym towarzyszem codziennego życia! ⁣ Kto zabierze Gawrosza do siebie?? 🐈♥️⁣ ⁣ Więcej informacji: Iwona, tel. 698 811 501, wolontariuszka Magdalena, tel. 513 898 530 ⁣ ⁣ ⁣ #kotyzpalucha #kot #kotdoadopcji #cat #schronisko #schroniskonapaluchu #napaluchu #kotszukadomu #szukadomu #szukamdomu #pokochaj #adoptuj #cat #shelter #animalshelter #sheltercat #adopt #adoptdontshop #dontshopadopt #adoptujniekupuj #niekupujadoptuj #dajdom #zaadoptuj #catsofinstagram #caturday ⁣

Post udostępniony przez Schronisko na Paluchu (@schroniskonapaluchu)

Ponadto warto obserwować stronę akcji Adoptuj Warszawiaka i brać udział w organizowanych przez nią wydarzeniach. Tutaj, żeby pomóc, wystarczy już naprawdę absolutne minimum wysiłku – wystarczy zjawić się, na jednym z wydarzeń, których rozpiskę znajdziecie tutaj, i np. zrobić sobie zdjęcie ze spotkanym tam psiakiem ze schroniska. Później taką fotkę warto wrzucić na swoje social media z hasztagiem #AdoptujWarszawiaka.

„Chodzi o pomoc w promocji adopcji, pokazanie mieszkańcom Warszawy, że zwierzęta ze schroniska są super. To tak niewiele, a dla nas tak dużo” – czytamy na stronie schroniska.

Najlepiej jednak po prostu przyjść na Paluch, zakochać się w którymś z czworonogów i zabrać do domu swojego nowego najlepszego przyjaciela!

Wyświetl ten post na Instagramie.

AZAJA (0187/18) 🐺❤️ Azaja to inteligentna, stanowcza i zawsze radosna suczka, w której płynie krew łajki zachodniosyberyjskiej! Od szczeniaka w schronisku, wciąż czeka na aktywnego prawdziwego Opiekuna ❤️❤️❤️ Opiekę nad Azają sprawuje grupa "Wilki". 🐺❤️ Zdjęcie wykonała Julia❤️ Azaja przebywa w @schroniskonapaluchu i jest do adopcji po spacerach przedadopcyjnych. Więcej informacji na https://www.facebook.com/wilkizpalucha/ Kontakt w sprawie adopcji: Paulina 517- 135- 572, Daniel 509-088-498, Kamila 604-975-018.🐺❤️ #psy #pies #dog #wolf #dogworld #adoptdogs #laikadog #doglove #doglover #niekupujadoptuj #cute #instagood #dogs_of_instagram #pet #pets #animal #animals #petstagram #petsagram #dogsofinstagram #ilovemydog #instagramdogs #dogstagram #dogoftheday #lovedogs #doggy #polishdog #polishboy #warszawa #pieseł

Post udostępniony przez Schronisko na Paluchu (@schroniskonapaluchu)

Źródło zdjęć głównych: Facebook Schronisko „Na Paluchu”
Tekst: Kinga Dembińska

SURPRISE