Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dzięki tym okularom świat wygląda jak w filmach Wesa Andersona

I to bez instagramowego filtra!
.get_the_title().

Wes Anderson to bez wątpienia twórca charakterystyczny. Przyzwyczaił swoich widzów do bardzo konkretnej estetyki, która sprawia, że jego filmów nie sposób jest pomylić z żadnymi innymi. Odpowiada za to symetria, wszechobecny styl retro, pastelowe barwy, a także charakterystyczny żółty filtr, który Anderson wykorzystał między innymi w filmie „Moonlight Kingdom”. Właśnie ten ostatni stał się podstawą poszukiwań grupy szkockich projektantów z firmy Tens, którzy stworzyli wyjątkowe okulary.

Dzięki Spectachrome możemy zobaczyć świat w kolorach jak z filmów Wesa Andersona.

Twórcy promują swoje okulary za pomocą sympatycznego filmu utrzymanego w stylistyce amerykańskiego reżysera:

„Co, gdybyśmy mogli zrezygnować z aparatów i aplikacji? Gdybyśmy mogli przepuścić przez filtry wszystko, co widzimy, będąc jednocześnie odłączonymi od technologii?” – mówią o swej inspiracji twórcy okularów. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy marka Tens oferuje swym klientom podobne doświadczenie – pięć lat temu wypuściła okulary, dzięki którym świat wyglądał jak przepuszczony przez filtr na Instagramie. Tym razem postanowiła się jednak skupić na bardziej konkretnym przypadku. I chyba jej się udało – gdy twórcy dali przymierzyć okulary swojej znajomej, nie zdradzając źródła inspiracji, od razu powiedziała, że czuje się właśnie jak w filmie Wesa Andersona.

Okulary Spectachrome zostały zaprojektowane w Szkocji, a wyprodukowane na południu Włoch. Są odporne na zarysowania i wyposażone w filtr UV400. Do wyboru są trzy kształty i dwa kolory oprawek, więc każdy zainteresowany powinien znaleźć dla siebie pasujący model.

Okulary możecie zamówić przez Indiegogo – firma Tens obiecuje, że dotrą do was w sierpniu.

Jedna para kosztuje 89 dolarów.

Źródło zdjęć: Tens
Tekst: NS

SURPRISE