Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dziś Dzień Spania w Miejscach Publicznych: drzemka to, najlepsze co Cię dziś spotka

Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w pociągu lub samolocie, zirytowany rozmowami współpasażerów, odgłosami konsumpcji albo niekończącymi się rozmowami telefonicznymi – to mamy podpowiedź - ta poduszka z kapturem jest właśnie dla Ciebie.
.get_the_title().

Drzemka potrafi zdziałać cuda – wiedzą o tym zapracowani Japończycy, którzy starają się wykorzystywać każdą wolną chwilę na zregenerowanie organizmu. Pozwala odzyskać siły, łagodzi objawy stresu, zwiększa kreatywność, a nawet ułatwia podjęcie decyzji.

 Według badań już 15-minutowa drzemka w ciągu dnia zmniejsza ryzyko zachorować na choroby układu sercowo-naczyniowego o 30 procent.

Krótki, głęboko relaksujący odpoczynek zmniejsza poziom stresu, redukuje ryzyko zachorowania na cukrzycę, a nawet korzystnie wpływa na utrzymanie wagi. Po chwili wyciszenia zwiększa się z kolei nasza kreatywność, gdyż pod koniec drzemki organizm wydziela dużą ilość hormonów – adrenaliny i noradrenaliny, które wpływają na lepsze ukrwienie mózgu.

Można sobie ułatwić życie i wyposażyć się w poduszkę z kapturem. To osobiste schronienie wykonane z tkaniny – kokon, który pozwala ci stworzyć własną przestrzeń dla dobrego samopoczucia, zapewnia tymczasowe odłączenie od świata lub swobodną drzemkę bez obawy, że ktoś będzie oglądał twoje migdałki. Wygląda trochę jak kaptur średniowiecznego mnicha i zapewnia wyciszenie jak podczas medytacji.

Jeśli więc masz problemy do rozwiązania lub ważne kwestie do przemyślenia – koniecznie utnij sobie drzemkę. Szef na pewno doceni twoje pomysły po przebudzeniu bardziej niż scrolowanie Facebooka z nudów i znużenia – wystarczy, że pokażesz mu ten artykuł.

W Japonii drzemki w miejscach publicznych są oznaką, że ktoś ciężko pracował. Nazywane „inemuri”, co oznacza spanie na służbie, praktykowane są bardzo często i można powiedzieć, że stały się częścią przyjemnej tradycji.

Wiele Japońskich firm wprowadziło czas na drzemkę, uznając, że taka forma odpoczynku jest lepsza niż przerwa na kawę czy lunch. Stworzyły nawet specjalne miejsca przeznaczone na publiczne drzemki.

Dzięki poduszce z kapturem możesz odizolować się od ciągłego bombardowania bodźcami w miejscach publicznych. Duży kaptur zakrywający oczy zapewni zaciemnienie, a wygodna poduszka na karku komfortową pozycję snu.

Nawet w domu, gdy partner ćwiczy grę na gitarze, a dzieci biegają, bawiąc się w Indian, możesz schować się przed światem i mieć czas dla siebie – cenny, dobry dla zdrowia i własnego samopoczucia.

P.S. Według NASA idealna drzemka trwa 26 minut.

SURPRISE