Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dźwiękowa nostalgia, czyli 5 lo-fi kanałów na YouTubie, które uspokajają

Macie problemy z koncentracją i potrzebujecie czegoś kojącego? A może chcielibyście się zrelaksować i uspokoić zszargane nerwy? Posłuchajcie tych delikatnych, instrumentalnych utworów, dzięki którym wrócicie do mięciutkiego świata skupienia.
.get_the_title().

Lo-fi to skrót określenia low fidelity – czyli niskiej dokładności lub jakości. Bynajmniej nie chodzi tu o nieprzyjemny, trzeszczący dźwięk, ale bardziej o niedopracowaną, delikatnie zniekształconą i zawierającą celowe niedoskonałości melodię. Po „nieprzeprodukowane” brzmienia sięgały takie zespoły jak The Rolling Stones czy Beach Boys. Na YouTubie dostępnych jest wiele kanałów, które oferują nam ciepłe brzmienia prosto z domowych czeluści.

Wybraliśmy kilku twórców, którzy na swoich kanałach na Youtubie oferują takie ciepłe i rozpływające się po całym ciele dźwięki. Ostrzegamy – wystarczy posłuchać raz, żeby na dobre rozkochać się w tych kojących utworach.

1. ChilledCow

Kiedy ta kultowa, całodobowa transmisja lo-fi ChilledCow została w lutym na chwilę zamknięta, internet wpadł w panikę. Na szczęście „radio hip-hopowe lo-fi” powróciło i możemy się nim cieszyć bez ograniczeń.

2. CollegeMusic

To była tylko kwestia czasu, kiedy artyści zaczną publikować listy odtwarzania o tematyce pandemicznej. CollegeMusic nie tylko uspokaja, ale także zawiera porady dotyczące zdrowia psychicznego.

3. GameChops

GameChops przygotował playlistę rytmów lo-fi inspirowanych muzyką z gry „The Legend of Zelda: Breath of the Wild”. Przesłuchajcie, nawet jeśli nie jesteście fanem tej serii.

4. Mellow

Kojarzycie amerykański serial animowany „Awatar: Legenda Aanga”? Po przesłuchaniu tego będziecie mieć ochotę obejrzeć go raz jeszcze. Możecie potraktować to jako podwójny odpoczynek.

5. VITTI

Odprężcie się przy dźwiękach wyspy prosto z gry „Animal Crossing: New Horizons”, zapomnijcie na chwilę o całym świecie i wyobraźcie sobie, że właśnie popijacie drinka z palemką, unosząc się na wodzie.

Tekst: Dominika Szymańska

SURPRISE