Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ta para urządziła eko-wesele za równowartość 16 tys. zł, na które goście nie narzekali

W Polsce koszty urządzenia wesela wahają się od 27 do nawet 70 tys. złotych. Ta para zorganizowała oryginalne przyjęcie weselne za równowartość 16 tys zł. Jak im się to udało? Powiedzieli zdecydowanie NIE marnotrawstwu i postawili na recykling – od jedzenia dla gości, aż po suknię ślubną panny młodej.
.get_the_title().

Nic nie może się zmarnować! – taka była idea przewodnia tego wyjątkowego wesela małżeństwa z Wielkiej Brytanii. Proces jego organizacji wymagał oczywiście od pary sporej dozy kreatywności i niezwykłej determinacji w osiągnięciu założonego celu – środki, po które sięgnęli, z pewnością nie należą do konwencjonalnych.

Na menu weselne składały się potrawy przygotowane z pomocą organizacji Real Junk Food Projekt, tworzącej dania ze składników krótko po dacie przydatności, które w innym wypadku zostałyby wyrzucone.

Zaserwowano krem z pomidorów i papryki, curry i makaron z warzywami, a także różne rodzaje słodkości.

Niektórzy z gości sceptycznie podchodzili do teoretycznie przeterminowanego jedzenia, ale później przyznali, że było bardzo smaczne. Pozostałości zostały przez weselników zabrane do domu.

Panna młoda wystąpiła w sukni ślubnej, zakupionej na internetowym portalu aukcyjnym za równowartość 400 złotych. Dokonała kilku przeróbek, aby dopasować suknię do swoich upodobań i figury, co łącznie wyniosło ją o wiele mniej niż koszty, które musiałaby ponieść, kupując lub wypożyczając tradycyjną suknię.

Para w internecie kupiła także obrączki, wykonane z materiałów pozyskanych z recyklingu.

Powiadomienia o dacie ślubu wysłano mailem, a oficjalne zaproszenia na papierze z recyklingu.

Przykładowe zaproszenia stworzone z materiału z recyklingu

Na całym świecie rodzi się nowy trend organizacji wesel w zgodzie z zasadami recyklingu i ekologii, co nie tylko wpisuje się w bardziej zrównoważony i bardziej świadomy styl życia, ale i obniża koszty. Czy wesela spod znaku „bio” i „organic” wkrótce wkroczą także na nasze polskie podwórko?

Źródło: huffingtonpost.com

SURPRISE