Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Elmo zapytał ludzi, jak się mają. Takich odpowiedzi się nie spodziewał

Niewinne pytanie wywołało lawinę odpowiedzi.
.get_the_title().

Wszystko zaczęło się od niewinnego pytania, które Elmo, czerwony bohater Ulicy Sezamkowej, zadał na platformie X (dawniej Twitter). ’Elmo melduje się na pokładzie. Jak się wszyscy mają?’ – napisał muppet (czy może raczej osoba prowadząca jego konto). To niewinne pytanie pozornie nie różniło się specjalnie od innych wpisów zamieszczanych na X przez bohaterów Ulicy Sezamkowej. W zamierzeniu miało być to mało kontrowersyjne pytanie, które zgarnie trochę polubień i interakcji.

Wpis wysyłał jednak prawdziwą lawinę. Został wyświetlony ponad 200 mln razy, polubiony niemal 150 tys. razy i podany dalej ponad 13 tys. razy. I nikt nie powiedział, że czuje się dobrze. Z lawiny odpowiedzi na niepozornego tweeta wynika, że wszyscy mają się raczej tak sobie. ’Świat płonie’ – pisali często użytkownicy X, dodając znany gif z Elmo.

Skarżyli się na wojny, katastrofę klimatyczną, pogarszającą się sytuacje kobiet, ludobójstwo.

Mówili o tym, że są smutni lub mają depresję.

Elmo zdecydowanie nie był gotowy to, że społeczność X potraktuje go jak swojego powiernika i terapeutę. Na szczęście szybko zareagował. ’Wow! Elmo jest zadowolony, że zapytał! Elmo nauczył się, że ważne jest, aby zapytać przyjaciela, jak się czuje. Elmo wkrótce się ponownie zamelduje, przyjaciele! Elmo was kocha. #EmotionalWellBeing’ – napisał muppet.

Oficjalne konto Ulicy Sezamkowej podzieliło się natomiast linkami do materiałów pomocowych dotyczących zdrowia psychicznego.

Tekst: NS

SURPRISE