Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Facial yoga, czyli domowa alternatywa dla chirurga

Czym jest facial yoga i jak może wpłynąć na wygląd twarzy? To ćwiczenia, o których nie dowiesz się od swojego trenera personalnego.
.get_the_title().

Każdy trener personalny powie wam, że do osiągnięcia idealnego ciała trzeba ćwiczyć wszystkie partie mięśni. Większość pamięta o tzw. #legday, #chestday czy nawet ćwiczeniu mięśni Kegla. Ale co z mięśniami twarzy? Żadną nowiną nie jest fakt, że z wiekiem twarz zaczyna tracić jędrność i – za sprawą grawitacji oraz złych nawyków – skóra zaczyna opadać, a zmarszczki się mnożą. Są jednak sposoby, żeby zatrzymać, a nawet cofnąć ten proces bez pomocy chirurga plastycznego czy nawet medycyny estetycznej. Ostatnio pisaliśmy o starożytnej chińskiej technice GUA SHA, ale czym jest facial yoga?

facial yoga

Facial yoga to zestaw ćwiczeń opracowany w taki sposób, aby zwiększyć siłę mięśni twarzy. Regularnie ćwiczone mięśnie nie tylko odzyskują swoją jędrność, ale także zmniejszają napięcie twarzy, spłycając zmarszczki. Partie mięśni wyćwiczone tą techniką dadzą dodatkowo wrażenie… pełniejszych policzków.
Największą zaletą tych ćwiczeń jest fakt, że są nieinwazyjne i nie wymagają ingerencji lekarza. Wiele osób ma jednak przed nimi opory – nie da się ukryć, że wyglądają po prostu głupio.

Sprawdźcie poniżej kilka przykładowych ćwiczeń facial yoga.

facial yoga facial yoga facial yoga

SURPRISE