Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Myśleliście że Uber jest najtańszy? Sprawdźcie FREE NOW a przekonacie się, że to mit

Aplikacja FREE NOW to tańsze kursy niż w przypadku innych popularnych aplikacji taksówkarskich. Wiemy, co mówimy – sprawdziliśmy to!
.get_the_title().

Aplikacje do zamawiania przejazdu w mieście stały się tak popularne, że prawie każdy mieszkaniec miasta, który często się przemieszcza, ma je w swoim smartfonie. Postanowiliśmy sprawdzić które z aplikacji dostępnych na rynku w Polsce są najtańsze. Okazuje się, że prym wiedzie FREE NOW, które znaliście dotychczas jako mytaxi. W lipcu tego roku usługa zyskała drugiego inwestora jakim jest BMW, które połączyło się z Daimlerem w zakresie usług mobilnościowych. Z FREE NOW zamówisz przejazd w ponad 100 miastach w Europie, zapłacisz bezgotówkowo i możesz zamówić go w różnych opcjach, m.in. z najtańszą ceną gwarantowaną w opcji Lite, lub Match (współdzielony przejazd).

Ceny naprawdę są niższe. Sprawdziliśmy to na przykładzie dwóch kursów – z naszej redakcji (ul. Słoneczna 6 na Mokotowie) do Kinoteki i z redakcji do kawiarni STOR na Powiślu. Kurs do Kinoteki, który w przypadku Ubera kosztowałby od 24,38 zł (UberX) do nawet 35,80 zł (UberSelect), z FREE NOW będzie znacznie tańszy. Jak bardzo? Podstawowa cena taksówką za ten sam kurs z FREE NOW wahać się będzie od 16 do 23 zł.

Jeśli jednak wybierzemy opcję Lite z gwarantowaną z góry ceną za przejazd zapłacimy tylko 11,22 zł – to o połowę mniej niż w przypadku Ubera!

Podobnie jest w przypadku wyprawy do STOR-u – podczas gdy z Uberem tę trasę pokonamy za cenę od 37,45 zł (UberSelect) do 25,69 (UberX), podróż z FREE NOW w opcji Lite będzie nas kosztować zaledwie 11,86 zł.

 

 

Z FREE NOW możecie korzystać w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, w Trójmieście i na terenie aglomeracji śląskiej. Aplikacja dostępna jest także za granicą, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy we Włoszech.

Jesienią 2019 r. do aplikacji FREE NOW dołączy usługa wynajmu e-hulajnóg na minuty siostrzanej marki hive. Firma działa w Polsce od 14 marca tego roku i stopniowo zwiększa swoją flotę zachęcając coraz większą liczbę użytkowników do tworzenia synergii pomiędzy elektrycznymi hulajnogami i innymi środkami transportu.

Aplikację FREE NOW możecie pobrać tutaj.

Zdjęcia: mat. prasowe FREE NOW

SURPRISE