Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Gdzie najłatwiej rozpocząć nowe życie za granicą?

Grupa ekspatów, specjalistów dobrowolnie opuszczających ojczyznę, aby pracować za granicą, wyselekcjonowała 52 kraje.
.get_the_title().

W ankiecie Internations, organizacji zrzeszającej ekspatów, wzięło udział 12 tys. osób z całego świata. Wybrane państwa przeanalizowane zostały pod względem łatwości znalezienia mieszkania dla emigrantów, kwestii administracyjnych, jak np. uzyskanie wizy i dostępności językowej.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się Bahrajn, monarchiczne państwo położone w Zatoce Perskiej.

Zaraz za nim uplasowały się Zjednoczone Emiraty Arabskie i Singapur. W tych państwach można łatwo znaleźć mieszkanie i poruszać się bez znajomości lokalnego języka. Problemy biurokratyczne zdarzają się tam rzadko.

lotnisko /Anete Lusina, unsplash.com
fot. Anete Lusina/unsplash.com

Według rzecznika Internations Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Singapur są wyjątkowo popularnymi kierunkami emigracji. Powszechnie mówi się tam po angielsku, co ułatwia obcokrajowcom radzenie sobie z kwestiami papierkowymi i administracyjnymi.

W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazła się także Estonia, Oman, Indonezja, Arabia Saudyjska, Katar, Kenia oraz Kanada.

Za najtrudniejsze do osiedlenia się państwa uznano Niemcy, Japonię oraz Chiny. Powodem były bariery językowe i trudna infrastruktura cyfrowa.

Zdjęcie główne: Nicole Geri/Unsplash.com
Tekst: OP

SURPRISE