Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najbardziej zjarane miasta, czyli gdzie pali się najwięcej marihuany na świecie

Najwięcej konopi indyjskich, bo aż ponad 70 ton, spożyto w zeszłym roku w Nowym Jorku.
.get_the_title().

Z zeszłorocznego Wold Drug Report wynika, że marihuana jest najczęściej stosowaną nielegalną substancją na świecie. Szacuje się, że używana jest przez ok. 3,8 proc. całej światowej populacji, co w przeliczeniu daje około 183 mln osób. Gdzie marihuana spożywana jest najczęściej i jaka jest średnia cena jej grama? Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć firma Seedo, która zajmuje się sprzedażą urządzeń do samodzielnej hodowli konopi indyjskich.

Z przeprowadzonego badania wynika, że najwięcej, bo ponad 77 ton konopi indyjskich, spożyto w zeszłym roku w Nowym Jorku, gdzie średnia cena jednego grama wynosiła ok. 10,76 dolarów (ok. 35 złotych).

Na uwagę zasługują również azjatyckie miasta – New Delhi, Mumbaj oraz Karaczi, które zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce, a dwa z nich uplasowały się nawet na podium. W wymienionych miastach spożywa się bardzo duże ilości konopi, a ich cena jest niezwykle niska. Dla przykładu w Indiach – gdzie w regionach pagórkowatych konopie rosną naturalnie, a mimo to handel nimi jest jednak częściowo ograniczony – średnia cena 1 grama wynosiła równowartość około 14 złotych. W rankingu nie zabrakło również europejskich akcentów – 7 miejsce zajął Londyn, 9 zaś Moskwa. Pierwszą dziesiątkę rankingu możecie zobaczyć poniżej.

Miasto / Konsumpcja ogółem (w tonach)

1. Nowy Jork 77.44
2. Karachi 41.95
3. New Delhi 38.26
4. Los Angeles 36.06
5. Kair 32.59
6. Mumbaj 32.38
7. Londyn 31.4
8. Chicago 24.54
9. Moskwa 22.87
10. Toronto 22.75

Tekst: AC

SURPRISE