Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Hotel, w którym w czasie pobytu możesz zaopiekować się pieskiem ze schroniska

Jeden z hoteli w Missisipi znalazł idealny sposób, aby ogrzać serca podróżujących w pojedynkę gości. Na czas pobytu mogą oni zaopiekować się pieskiem ze schroniska, a potem nawet go zaadoptować. Dzięki temu nowe domy znalazło już 60 czworonogów!
.get_the_title().

Podróże oraz pobyty w hotelach mogą wywołać w ludziach poczucie samotności, zwłaszcza jeśli przemieszczają się oni w pojedynkę. Hotel Home2 Suites by Hilton Biloxi North w Missisipi wymyślił remedium na doskwierający brak towarzystwa i nie jest to ani oglądanie telewizji, ani wizyta w barze. Ośrodek prowadzi program o nazwie „Wspieranie Nadziei”.

Inicjatywa powstała w październiku 2018 roku i polega na oferowaniu gościom hotelowym towarzystwa zwierząt domowych w swoich pokojach.

Psy pochodzą z lokalnego schroniska Humane Society of South Mississippi, do którego rocznie trafia około 800 czworonogów. Nawet 80 proc. z nich udaje się znaleźć nowy dom. Dzięki tak wysokiemu współczynnikowi adopcji większa ilość zwierząt może otrzymać potrzebną pomoc.

Home2 Suites by Hilton Biloxi North specjalizuje się w długoterminowych wizytach (wielu gości jednorazowo rezerwuje pokój na miesiące), dlatego jest to idealne miejsce na taką inicjatywę. – Nasi goście czasem czują się samotni, wpadłam więc na pomysł, aby wypełnić tę pustkę i jednocześnie pomóc naszej społeczności – mówi dyrektorka sprzedaży i pomysłodawczyni, Teresa Johnston. – Ludzie kochają zwierzęta. Mamy wielu gości, którzy zatrzymują się u nas głównie z powodu tego programu. Osoby decydujące się na pobyt w hotelu mogą karmić i wyprowadzać pieski, a nawet z nimi pieskami.

Jeśli między zwierzakiem a człowiekiem nawiąże się więź, istnieje możliwość adopcji czworonoga w dniu zakończenia pobytu.

Aby zabrać nowego przyjaciela ze sobą, trzeba wypełnić specjalny formularz i uiścić opłatę w wysokości 50 dolarów. Do tej pory adoptowanych zostało już 60 czworonogów! Mimo że program jest bardzo otwarty, przedstawiciele zastrzegają sobie jednak prawo do odmowy zabrania psa do domu.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: www.instagram.com/home2suites

SURPRISE