Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zobacz, ile czasu poświęcić na pracę, a ile na seks, żeby mieć udany dzień

Naukowcy obliczyli, ile czasu powinniśmy poświęcać na poszczególne czynności, aby nasz dzień był perfekcyjny. Wśród wymienionych aktywności znalazło się m.in. uprawianie seksu, relaks, przebywanie w towarzystwie czy praca.
.get_the_title().

Sebastian Pokutta z Georgia Institute of Technology oraz Christian Kroll z Jacobs University w opublikowanym w 'Journal of Economic Psychology’ tekście pod tytułem ’Just a perfect day? Developing a happiness optimised day schedule’ badają jak przeżyć dzień, aby zmaksymalizować swoje szczęście. Naukowcom udało się ustalić jak – minuta po minucie, nie licząc ośmiu godzin przeznaczonych na sen – powinien wyglądać idealny dzień.

Okazuje się, że w szesnastogodzinnym dniu powinno się zmieścić… 106 minut spędzonych na uprawianiu seksu.

Oprócz tego idealny dzień powinien składać się z 82 minut spędzonych w towarzystwie oraz 78 minut relaksu. Co z pracą? Jest na szarym końcu i powinna zająć zaledwie 36 minut – niewiele więcej niż dojazd do niej, który ma trwać 33 minuty.

Pozostałe ustalenia naukowców są równie osobliwe – 75 minut na jedzenie, 73 na modlitwę lub medytację albo 57 minut spędzonych na rozmowach telefoniczne. Skąd taki wynik? Naukowcy skorzystali badań Daniela Kahnemana, laureata nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, oraz American Time Use Survey. W badaniach wzięło udział 900 kobiet, które odpowiadały na pytanie, co sprawia im największą przyjemność. Oczywiście Pokutta i Kroll nie upierają się, że należy żyć zgodnie z ich ustaleniami – na co dzień byłoby to przecież zwyczajnie niemożliwe. – To prowokacyjny, ale wnikliwy eksperyment myślowy, który może dostarczyć informacji do obecnej debaty w polityce publicznej dotyczącej tego, jak powinny się zmienić nasze priorytety, gdyby celem stał się wyższy dobrostan– tłumaczą naukowcy. Chodzi więc po prostu o to, że aby osiągnąć szczęście powinniśmy spędzać więcej czasu na rzeczach, które sprawiają nam przyjemność.

Źródło: Quartz, Laboratory Journal

SURPRISE