Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Instagram uruchamia własną platformę video. Konkurencja dla YouTube’a?

Czy IGTV okaże się sukcesem?
.get_the_title().

To musiało się w końcu stać. Instagram, któremu stuknął zawrotny miliard (!) użytkowników, postanowił podjąć rękawicę, powalczyć z YouTubem i uruchomić własną platformę wideo. IGTV, bo o tym mowa, umożliwia publikowanie i odtwarzanie materiałów o długości do pełnej godziny, co stanowi istotne novum na tle dotychczasowego ograniczenia czasu nagrań do jednej minuty. Wszystko przygotowano w formie specjalnej aplikacji, która szczególnie powinna przypaść do gustu entuzjastom smartfonów.

IGTV jest bowiem dostosowane do charakterystycznych pionowych instagramowych filmów, które będą tu wyświetlane na pełnym ekranie.

Pula użytkowników serwisu jest tak ogromna, że obok śledzenia wizualnych treści od znajomych będzie też można komfortowo zapoznawać się z najciekawszymi filmami nieznanych twórców.

Instagram już teraz zwrócił się z prośbą do influencerów i mających duże zasięgi autorów wideo, by wskazali użytkownikom odpowiedni trend i zaczęli nagrywać dłuższe materiały. Docelowo chodzi o to, by wszystko stopniowo zaczęło przypominać raczej youtube’owe vlogi niż standardowe instagramowe treści. Czy aplikacja wstrząśnie rynkiem i okaże się globalnym sukcesem? Przekonamy się już niedługo. Będziecie korzystać? Wystarczy system iOS lub Android.

Instagram | IGTV from Ambassadors on Vimeo.

Tekst: WM
Źródło: Hypebeast.com

SURPRISE