Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Instagram wprowadził filtr blokujący negatywne i chamskie komentarze

Nic tak nie dołuje użytkowników mediów społecznościowych jak Instagram i zdjęcia szczęśliwych par, pięknych podróży, ślicznych dzieci, cudownych mieszkań i pięknych ubrań. Do tego dochodzą przykre komentarze. Jeśli czasem czujecie się jak Bridget Jones w samotne święta przeglądają swój instagram ten filtr jest dla Was.
.get_the_title().

Instagram walczy jak może z wizerunkiem najbardziej dołującego medium społecznościowego. W zeszłym roku zajął pierwsze miejsce w niechlubnym rankingu platform social media, które mają najgorszy wpływ na zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie. Choć aplikacja dostała kilka punktów za możliwość samoekspresji i wyrażania swojej tożsamości, raport Britain’s Royal Society for Public Health nie był optymistyczny. Publikowane zdjęcia mają olbrzymi wpływ na zaniżenie samooceny wśród młodych ludzi i ich chęci pogoni za nierealnymi standardami, co najczęściej kończyło się stanami depresyjnymi.

via GIPHY

Instagram stworzył zespół o nazwie „Wellbeing Team”, który ma walczyć o poprawienie samopoczucia i wyobrażenia o sobie użytkowników platformy. – Zespół skupiony jest na poprawieniu samopoczucia społeczności korzystającej z Instagrama. Pracujemy nad tym, żeby stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której młodzi ludzie będą mogli poczuć się lepiej i w tym momencie jest to najważniejszy priorytet Instagrama – mówi Eva Chen, rzeczniczka aplikacji.

Kolejnym krokiem jest jest wprowadzenie w maju filtra, który blokuje negatywne i chamskie komentarze. Jeśli nie masz ochoty na dziwne zaczepki ze strony obcych, nie jesteś fejmem, którego pracą jest odpowiadanie na pytania użytkowników, po prostu lubisz wrzucać zdjęcia na IG lub czujesz, że jesteś wrażliwy i komentarze źle na Ciebie wpływają – ten filtr może być dla Ciebie.

Jakie typy komentarzy rzeczywiście ukryje filtr? Narzędzie jest przystosowane do przesiewania i blokowania nieprzyjemnych komentarzy na temat wyglądu lub charakteru osoby, a także wszelkich zagrożeń dla zdrowia i samopoczucia danej osoby. Nowy filtr Instagrama będzie również śledzić powtarzające się problemy, aby aplikacja mogła wejść, jeśli sytuacja stanie się groźna.

Informacje i instrukcje jak używać filtra znajdziecie tutaj.

 

SURPRISE