Instagram ostrzega: nie publikuj selfie z dzikimi zwierzętami

Ostrzeżenie dotyczy nie tylko publikowania zdjęć, ale i oglądania tych zrobionych przez innych.
.get_the_title().

Ujeżdżanie słoni w Tajlandii to jedna z tych atrakcji, które przyciągają turystów do tego rajskiego zakątka świata. Choć ta krzywdząca dla zwierząt praktyka jest coraz częściej zakazywana, to jednak w mediach społecznościowych wciąż znaleźć można zdjęcia podróżników na grzbietach dzikich zwierząt.

Od dzisiaj każdy, kto będzie chciał na Instagramie opublikować zdjęcie na grzbiecie słonia (lub ukazujące jakiekolwiek inne działania stanowiące zagrożenie dla dzikich zwierząt) otrzyma wiadomość z ostrzeżeniem. Pojawi się ono, gdy fotografia zostanie opatrzona odpowiednim hashtagiem.

Wiadomość brzmi: szukasz hashtaga, który jest powiązany z postami zachęcającymi do krzywdzących zachowań w stosunku do zwierząt lub środowiska.

Instagram, we współpracy z licznymi organizacjami działającymi na rzecz dzikich zwierząt, stworzył listę takich hashtagów związanych ze znęcaniem się nad zwierzętami. Ostrzeżenie pojawi się więc przy zdjęciach, które opatrzone będą komentarzami: #elephantride, #koalaselfie czy #lionselfie.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości użytkowników serwisu na temat atrakcji turystycznych, które są powiązane z cierpieniem zwierząt.

Źródło: Huffington Post

SURPRISE