Jade roller – przyrząd, który minimalizuje zmarszczki i dobrze wygląda na Instagramie

Jade roller to narzędzie do masażu twarzy, które nie tylko się sprawdza, ale i cieszy się popularnością na Instagramie.
.get_the_title().

Ostatnio pisaliśmy o GUA SHA – starożytnej chińskiej technice masażu twarzy i ciała, która nie tylko redukuje napięcie mięśni, ale również spłyca zmarszczki i przywraca skórze młody wygląd. GUA SHA wykonywana jest charakterystycznymi narzędziami robionymi z kwarcu lub zwierzęcych rogów. Jeśli was zainteresowały, teraz do swojego zestawu możecie dołączyć jade roller.

Koncepcja jest prosta – to wykonany z kwarcu roller o dwóch lub jednym końcu do masażu. Jego celem jest pobudzenie pracy komórek skóry twarzy i zredukowanie napięcie mięśni.

jade roller
narzędzia używane w technice GUA SHA
jade roller
Jade Roller

Narzędzie samo w sobie nie jest zbytnio skomplikowane – to trzonek, na którym osadzona jest końcówka rolująca (niektóre wersje na drugim końcu mają mniejszą końcówkę do trudniej dostępnych partii twarzy).

Jakie są założenia masażu?

Po pierwsze ma pobudzić krążenie i przepływ limfy w twarzy, co ułatwia detoksykację oraz dostarczanie substancji odżywczych do komórek. Dodatkowo redukuje napięcie mięśniowe, które w dużej mierze odpowiedzialne jest za powstawanie zmarszczek. Wzmacnia też same mięśnie, przez co twarz wydaje się pełniejsza i bardziej wygładzona.

Jak wykonywać masaż?

Aby wykonać masaż za pomocą jade rollera, należy z umiarkowaną siłą „przepychać” limfę w kierunku węzłów chłonnych, czyli na przykład skórę pod oczami będziemy masować od grzbietu nosa w kierunku ucha. Jade roller może być używany samodzielnie lub z zastosowaniem olejku do twarzy. Dodatkowy tip: dla lepszego efektu przed użyciem wsadź przyrząd na chwilę do lodówki. Technikę masażu najlepiej prezentuje poniższy diagram:

jade roller

Dodatkowe korzyści płynące z użycia tej techniki to zwiększenie absorbowania przez skórę produktów pielęgnacyjnych, a co za tym idzie – ich skuteczniejsze działanie.

tekst: DS

SURPRISE