Jak często mężczyźni myślą o Cesarstwie Rzymskim? Naprawdę często

W ramach nowego tiktokowego trendu kobiety pytają swoich partnerów o to, jak często myślą o Cesarstwie Rzymskim.
.get_the_title().

Od upadku Cesarstwa Rzymskiego minęło już ponad 1500 lat, ale w niektórych pamięć o nim jest ciągle żywa – tak wynika z nowego tiktokowego trendu. W ostatnich tygodniach tiktokerki pytały nagminnie swoich partnerów i innych mężczyzn w swoim życiu o to, jak często myślą o starożytnym Rzymie.

’Trzy razy dziennie’ – odpowiedział na to pytanie partner jednej z użytkowniczek.

I okazuje się, że tak wysoki wynik nie jest wyjątkiem, mężczyźni naprawdę często o tym myślą!

@kirakosarin “theres so much to think about!” 🫠 #romanempire ♬ original sound – Kira Kosarin

Wszystko zaczęło się w połowie sierpnia, gdy Gaius Flavius, rekonstruktor historyczny ze Szwecji, poprosił użytkowniczki o zadanie mężczyznom tego pytania.

’Odpowiedzi was zaskoczą’ – zapewnił.

I miał rację.

@gaiusflavius Ask the men in your life how often they think about the Roman Empire, you will be surprised by their answers. your boyfriend might be thinking about the Roman Empire daily without you knowing it. #romanempire #ancientrome #men #romanhistory #romanhisotrymemes #relationship ♬ Golden Hour: Piano Version – Andy Morris

Filmiki opatrzone hasztagiem #RomanEmpire wyświetlono na TikToku już ponad miliard razy. Okazało się, że większość mężczyzn myśli o Cesarstwie Rzymskim naprawdę często – może nie wszyscy trzy razy dziennie, ale często pada odpowiedź, że kilka razy w miesiącu.

Niewielu mężczyzn, przynajmniej według TikToka, nie myśli na ten temat wcale.

Tylko właściwie dlaczego tak jest? – Jednym z powodów, dla których mężczyźni myślą o Cesarstwie Rzymskim, może być siła – twierdzi psycholog Alicia Brown. – Kiedy myślimy o tym okresie, mamy tendencję do przywoływania obrazu męskiego gladiatora i wielu mężczyzn może uznać to za najlepszy wizerunek samca alfa. To nawiązuje do czasów, gdy byliśmy łowcami-zbieraczami i bardziej dominujący mężczyzna mógł odeprzeć niebezpieczeństwo. Chociaż nie żyjemy już w społeczeństwie łowiecko-zbierackim, nasze mózgi nadal są nastawione na przetrwanie. A wy, kiedy ostatnio myśleliście o Cesarstwie Rzymskim?

@theyaresam_

the roman empire is actually fascinating

♬ original sound – sam

@idkhowyoufoundme

he got so defensive😭😭 once a week is insane

♬ original sound – ashley lance

Tekst: NS

SURPRISE