Dresy to najczęstszy dress code ostatnich tygodni. Jak często należy prać ubrania, w których chodzimy po domu?

Karl Lagerfeld powiedział kiedyś: „Spodnie od dresu to znamię klęski. Utraciłeś kontrolę nad własnym życiem, więc wychodzisz w nich na ulicę.” To się w sumie teraz zgadza, skoro kontrolę przejął koronawirus. I wyszlibyśmy w nich na ulicę, ale zostajemy w domu!
.get_the_title().

Do niedawna dresy kojarzyły się głównie z odzieżą sportową. Być może zaopatrzyliście się w jakieś nowe zestawy na początku roku, kiedy na liście postanowień noworocznych królowały deklaracje powrotu na siłownię. Niezależnie od tego, czy udało się tam wam dotrzeć przed ich zamknięciem, teraz te dresy zapewne pełnią funkcję codziennego stroju.

Być może są osoby, które home office uskuteczniają w jeansach, ale – jak głosi jeden z popularnych ostatnio w sieci memów – nie wiemy, co i komu chcą udowodnić.

Skupmy się więc na dresach i na tym, jak często trzeba je teraz prać.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Amy Kubal (@thetrendfreerd)

Oczywiście przebieranie się w domu w coś wygodniejszego mogło być standardowym nawykiem wielu z nas. I nie oszukujemy się – raczej nikt nie wkładał ich do pralki po jednym wieczorze.

O ile nie wylaliśmy sobie na nie kawy albo nie zrobiliśmy w nich danego dnia gruntownych porządków, to spokojnie nosiliśmy je przez jakiś czas.

Być może nawet nie każdy byłby teraz w stanie powiedzieć, jak długi. Albo niekoniecznie chciałby się do tego przyznać. W związku z obecną sytuacją dermatolodzy podpowiadają jednak, żeby odpowiednio dbać o ten nasz codzienny strój roboczy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Danny Casale (@coolman_coffeedan)

Dresy i inne ubrania, w których chodzimy po domu, powinny być noszone nie dłużej niż 3-4 dni. Dłuższy okres prowadzi do kumulowania się na nich bakterii, potu, łupieżu i różnych płynów fizjologicznych. To może prowadzić do stanów zapalnych skóry, np. wysypki czy pojawiania się na niej krost. Jeśli więc nawet nie wychodzisz w nich z domu, twoje dresy co najmniej 2 razy w tygodniu powinny trafiać do prania – komentuje dermatolog dr Peterson Pierre dla portalu Bustle.com.

Z taką opinią zgadza się Katie Brown, właścicielka sieci ekskluzywnych pralni. – Legginsy i dresy, tak samo jak nasza bielizna, mają bezpośredni kontakt ze skórą i zwiększoną podczas ćwiczeń temperaturą ciała, której wynikiem jest pot. Powinniśmy je prać po każdym treningu. Jeśli jednak nie ćwiczysz, tylko przebywasz w nich w domu, to dresy i inne ubrania, które nosisz, nie muszą być prane codziennie, tylko nieco rzadziej. Dzięki temu materiał zachowa dłużej swój pierwotny stan – komentuje Brown. Pamiętajcie o jeszcze jednej sprawie: dresy są podstępne, bo rosną razem z nami! Warto od czasu do czasu choćby przymierzyć swoje jeansy!


Tekst: KD

SURPRISE