Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak Jonah Hill stał się ikoną body positive

Zdjęcia wytatuowanego, zadowolonego z życia aktora z jakiegoś powodu budzą sensację i stają się viralem.
.get_the_title().

Na początku swojej kariery Jonah Hill znany był ze sprośnych, definiujących epokę komedii. Jednak jego późniejsze role nie przypominały już tych z ’21 Jump Street’, 'Supersamca’ czy 'Faceta do dziecka’. Za występ w 'Moneyball’ (2011) i 'Wilku z Wall Street’ (2014) był nominowany do Oskara w kategorii 'najlepszy aktor drugoplanowy’, a w 2018 roku wyreżyserował swój pierwszy film – 'Najlepsze lata’.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Samutaro (@samutaro)

Obecnie gra w mniejszej ilości filmów niż kilka lat temu, ale wydaje się, że dobiera role znacznie bardziej selektywnie.

Praca łatwo mi przychodzi. Kocham pracę. Uwielbiam być kreatywnym. Chcę być szczęśliwy. Dosłownie chcę być szczęśliwy. To jest misja mojego życia, nad którą ciężko pracuję – mówi Jonah Hill.

Ed Templeton/ GQ

Niegdyś borykał się z problemem braku samoakceptacji, a dzisiaj aktor chętnie mówi o swoim zdrowiu psychicznym – czuje się dobrze i równie dobrze wygląda. Ma blond włosy i skórę rozgrzaną słońcem, która czerwieni się podczas godzin spędzanych na surfingu, bo Jonah od kilku lat surfuje.

Niedawno zrobił sobie tatuaż 'Body love’, który ma symbolizować wielką zmianę – pokochanie siebie i swojego wyglądu.

Jeszcze do niedawna aktor nie wyobrażał sobie pokazania się na basenie w kąpielówkach nawet przy rodzinie i przyjaciołach. Ogromny wpływ miał na to fakt, że w dzieciństwie był wyśmiewany z powodu swojego wyglądu. Przez lata nic się nie zmieniało, tylko że uczniów ze szkoły zastąpili dziennikarze portali plotkarskich.

Ed Templeton/ GQ

To tylko głupi mit, że będąc utalentowanym, musisz być nieszczęśliwy, przecież to jest absurdalne. Teraz jestem zdrowszy, mój artyzm jest na wyższym poziomie, a ja jestem szczęśliwszy. Nie spotkałem się z tym, żeby nędza wydobywała z kogoś 'lepszą sztukę’ – tłumaczy Jonah Hill.

37-letni aktor w ubiegłym roku założył firmę Strong Baby Productions i planuje wyreżyserowanie co najmniej 3 filmów.

Ed Templeton/ GQ

Jakiś czas temu internet obiegły zdjęcia surfującego Jonah Hilla, które szybko stały się viralem i były szeroko komentowane również przez znajomych z branży.

To dowód na to, że wiele osób nadal dziwi pozytywna przemiana aktora i jego walka z bodyshamingiem. Jednak znaczna większość gratuluje Hillowi zmiany podejścia, pokochania siebie i inspirowania do tego innych.

Gdyby te zdjęcia zostały opublikowane kilka lat temu, Jonah Hill zareagowałby zupełnie inaczej. Dziś natomiast mówi, że robi to wszystko dla dzieci, które wstydzą się zdjąć koszulkę na basenie. Sam tego doświadczył, spędzając – jak mówi – 'większość młodych lat na słuchaniu ludzi, którzy powtarzali mu, że jest gruby, obrzydliwy i nieatrakcyjny’.

Zdjęcie główne: 'Supersamic’ 2007, Instagram @jonahhill
Tekst: Marta Zinkiewicz

SURPRISE