Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak w różnych krajach wygląda ideał męskiej urody

'Przystojny' nie zawsze znaczy to samo. Odmienne kanony męskiej urody obowiązują w Szwecji, w Indiach czy w Korei Południowej. Zobaczcie, jak w różnych krajach wygląda mężczyzna idealny.
.get_the_title().

Zwiększa się tempo zmian kanonów męskiego piękna. Kobiety znad Wisły już dawno i z radością porzuciły typ Ferdynanda Kiepskiego, początkowo na rzecz Krzysztofa Ibisza. Potem dość długo panował Pudzian, zdetronizowany na chwilę przez pana metroseksualnego. Czas drwala również dobiega końca, o czym sygnalizują nam masowe wyprzedaże kraciastych koszul w polskich sieciówkach. Kobiety buntują się przeciwko przykładaniu do ich ciał jedynie słusznej foremki, ale okazuje się, że panowie na całym świecie wcale nie mają łatwiej. Sprawdziliśmy, jak mężczyzna idealny wygląda w innych krajach.

Indie

Hinduskie standardy piękna wyznacza Bollywood. Tam mężczyzna atrakcyjny jest szczupły i sprawny, zwłaszcza w tańcu. Jego nieodzowne atrybuty to żel we włosach, gładki tors oraz skóra rozświetlona odpowiednim kremem.

Brazylia

Do mestre Gus @gustavoarrais ✖️

A post shared by Igor Rickli (@igorrickli) on

Dla reszty świata atrakcyjny Brazylijczyk ma czekoladową skórę, ciemne oczy i włosy. Jednak mężczyzna o niebieskich oczach i blond włosach będzie się cieszyć w tym kraju wyjątkowym zainteresowaniem płci przeciwnej. Na Copacabanie nordyckie cechy nikogo jednak nie zwolnią z obowiązku posiadania opalenizny oraz sześciopaku.

Szwecja

Szwedzki kanon męskiej urody przeszedł ostatnio sporą metamorfozę. Dziś już nie tylko brutalni wikingowie są atrakcyjni. Szwedki często wybierają szczupłych, wysokich mężczyzn o jasnych włosach. Ważne są dla nich zarysowane kości policzkowe i odrobina nostalgii w spojrzeniu.

Turcja

A post shared by onurtuna (@onurtuna) on

Na twarzy idealnego Turka maluje się odwaga. Liczy się też niepokorna, acz liryczna dusza. Dużym uznaniem cieszy się uroda aktorów tureckich telenowel. Najwięcej spojrzeń przyciągnie twarz łącząca tradycyjne etniczne cechy z jasnymi oczami. By uchodzić za zadbanego i przystojnego, mężczyzna powinien szczególną uwagę poświęcać stylizacji włosów na głowie oraz dokładnej depilacji tych z obszarów poniżej szyi.

Korea Południowa

Choć “o gustach się nie dyskutuje”, trudno nie zauważyć, że koncepcja męskiego piękna w Korei Południowej radykalnie odbiega od zachodniego. Mężczyzna idealny to ten o delikatnej fizjonomii, gładkiej skórze i modnie ściętych, często jaskrawych włosach. Nie stroni od kosmetyków luksusowych marek, nawet tych kolorowych. Częściej niż w innych krajach, by uzyskać pożądany wygląd, decyduje się na operację plastyczną.

Australia

A post shared by GQ (@gq) on

Niech was nie zmyli uroczy Australijczyk, który wygląda jakby właśnie wrócił z plaży i niedbale narzucił coś na siebie. Ten swobodny styl wymaga zaangażowania, czasu i pieniędzy. Mężczyźni gotowi są zainwestować wiele w swój wizerunek. Osobiści trenerzy, kosmetolodzy i chirurdzy plastyczni nie są im obcy. Najwyraźniej nie jest łatwo utrzymać status najseksowniejszych na świecie.

Włochy

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

We Włoszech ceni się nie tyle naturalną urodę, ile umiejętność wyglądania fajnie. Włoski macho zawsze jest świeży i stylowy. Nie boi się krzykliwych kolorów, biżuterii czy dodatków. Jego atrybutem są okulary przeciwsłoneczne, im bardziej rzucające się w oczy, tym lepsze. Wyregulowane brwi i świetlista, opalona cera to podstawa, ale botoks też nie jest powodem do wstydu.

Wielka Brytania

A post shared by Chantelle (@chantellethecool1) on

Brytyjki lubią swoich ryżych rodaków, ale bardzo jasny odcień ich karnacji już nie. Regularne przypiekanie skóry na plaży w Marbelli lub opalanie natryskowe są więc niezbędne, by na Wyspach móc uchodzić za atrakcyjnego. Jak afrodyzjak zadziała tatuaż na wyraźnie zarysowanym, choć niemonstrualnym bicepsie. Najlepiej, żeby dyskretnie wyzierał spod eleganckiej koszuli slim fit.

Źródło:brightside.me
Tekst: AvdB

SURPRISE