Jak wygląda Twój dzień? Radek Pestka.

Radek Pestka, 22 lata, zwycięzca programu "Top Model". Obecnie pracuje jako influencer, blogger, asystent ds. e-commerce Farfetch.com
.get_the_title().

Wystartowaliśmy z nowym cyklem, w którym pytamy ludzi z naszego otoczenia o to, jak wygląda ich dzień. W dobie Instagrama wydaje się, że wszyscy dookoła mają super ciekawe zajawki, fantastyczną pracę i życie jak z bajki. Postanowiliśmy to sprawdzić. Zadając znajomym najprostsze pytania, dowiadujemy się, jak wygląda ich zwykły dzień. Czy tak bardzo się od siebie różnimy? Tym razem pytamy Radka Pestkę.

O której wstajesz?

Zawsze miałem problem ze wstawaniem rano, nigdy nie potrafiłem się usystematyzować, jednak aktualnie codziennie wstaję o 6:30-7:00. Szkoda mi czasu na spanie, chociaż uwielbiam wylegiwać się w łóżku – chyba jak każdy.

Pierwsza rzecz, którą robisz, gdy wstaniesz z łóżka?

Tak naprawdę nie powinienem promować palenia papierosów, jednak nie wyobrażam sobie poranka bez papierosa i kawy z mlekiem sojowym (lub gdy nie mam – bez laktozy xd )

Jak wygląda Twoje miejsce pracy?

Pracuję jako bloger i influencer – to jest moje główne źródło dochodu. Jednak od jakiegoś czasu pracuję też w międzynarodowej firmie Farfetch.com – moje stanowisko to asystent ds. e-commerce. Dużo osób dziwi się, że jako osoba publiczna pracuję, jednak szczerze powiedziawszy lubię pracować, brakowało mi tego. Tempo pracy, stres – to mnie kręci – lubię wyzwania i uczyć się nowych rzeczy. Uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych i warto się dokształcać. Chcę łączyć pracę na co dzień z blogiem. Chociaż ostatnio zacząłem zastanawiać się z przyjaciółmi nad założeniem firmy, ale nie chcę krakać, bo nie wypali.

Gdzie jesz obiad?

To zależy, staram się przygotowywać posiłki w domu, bo jest to w znacznie bardziej satysfakcjonujące i zdrowe. Jednak zdarza się, że kupuję coś na szybko w piekarni czy zamawiam Uber Eats. Gotowanie samemu jest bardzo zajmujące, co jest niestety dużym minusem.

Czym się poruszasz po mieście?

Ostatnio zajarałem się tematem #zerowaste, więc gdzie tylko mogę, poruszam się komunikacją miejską lub rowerem – co rzadko się zdarza (mam z tego powodu wyrzuty sumienia). Środowisko jest dla mnie ważne, tym bardziej w tych czasach, dlatego taksówka do domu jest ostatecznością.

Ile czasu w ciągu dnia poświęcasz na pracę?

Przyznam się bez bicia, że ostatnio zaniedbałem moje kanały social media, więc w tym temacie mogę powiedzieć, że max godzina dziennie. W dniu realizowania sesji na bloga szukanie ubrań, prasowanie ich, wymyślenie lokalizacji etc. zajmuje mi bardzo dużo czasu. Zdarza się i tak, że ubieram się w cokolwiek i idę gdziekolwiek. Dodanie wpisu na bloga oraz Instagram jest dla mnie bardzo czasochłonne – chcę mieć wszystko zrobione tak dobrze, jak to tylko możliwe.
Jeśli zaś chodzi o pracę w Farfetch – zazwyczaj jest to 8 godzin dziennie, chyba że wypadnie mi ważne spotkanie lub sesja.

Jak dziś wyglądasz? Wyślij nam swoje selfie.

Co w ciągu dnia robisz dla siebie?

Niestety zauważyłem taką zależność, że nie dbam za bardzo o siebie – mówię tutaj o maseczkach czy innych kosmetykach. Staram się uczęszczać na siłownię trzy razy w tygodniu. W jakiś sposób siłownia i wysiłek fizyczny są dla mnie ważne, ale zdarza się, że po prostu mi się nie chce.

Czy wychodzisz gdzieś po pracy, jeśli tak to gdzie? (ulubione miejscówki)

Po pracy chodzę na siłownię, jeśli nie idę zjeść – najchętniej do Mama Pho czy Si, gdzie jest naprawdę pyszne jedzenie i miła obsługa.
Warszawa ma wiele pięknych oraz interesujących miejsc, jednak dla mnie liczy się najbardziej, z kim spędzam ten czas.
Wiadomo, że z Romankiem nawet w najbrzydszym miejscu będzie cudownie!

Masz jakieś swoje rytuały w ciągu dnia?

Rano papieros i kawa, siłownia. Codziennie czerwona herbata, która jest po prostu wyśmienita.

Co robisz przed zaśnięciem?

Staram się nie przeglądać Instagrama all day. Jednak wieczorem jest taka pora, kiedy na spokojnie mogę przejrzeć na szybko ważniejsze powiadomienia czy maile. Od paru miesięcy oglądamy z Romkiem przed snem anime – bardzo interesujemy się kulturą Japonii, na tyle, że zacząłem się uczyć japońskiego! Zazwyczaj odpalamy Netflix i szukamy czegoś, czego nie oglądaliśmy, a jest naprawdę ciężko, bo wszystko już oblecieliśmy!

O której chodzisz spać?

To zależy od intensywności dnia. Od poniedziałku do piątku jest to północ – regularność jest dla mnie istotna, a wystarczająca ilość godzin, nieprzekraczająca ośmiu, szczególnie.

Pokaż nam swój widok z okna.

Buty które masz na sobie to…

Pokaż nam, co masz dziś na talerzu.

Co najbardziej lubisz w ciągu swojego dnia?

Wolny dzień z Romkiem (moim chłopakiem) to najlepszy dzień w tygodniu, staramy się spędzić ten dzień kreatywnie, żeby go nie zmarnować. Zdarza się też tak (bardzo rzadko), że siedzimy w domu, rozmawiamy, spotykamy się z przyjaciółmi. Życie towarzyskie dużo uczy i pokazuje nam, że ludzie potrafią być świetni. Dawno nie poznałem tylu fenomenalnych osób, z którymi mam o czym porozmawiać. Zawsze byłem zamkniętą w sobie osobą, raczej otaczałem się ludźmi, których znam i ciężko było o nowe znajomości. Teraz jednak łatwiej mi nawiązywać kontakt.

Co w ciągu dnia Cię najbardziej wkurza?

Bezczynność, bezsensowne dramy, na które po prostu szkoda mi czasu. Nie lubię się denerwować, bo to nie ma sensu. Mimo że jestem w przeważającej części pesymistą, nie przepadam za kłótniami i nieporozumieniami.

zdjęcie główne: Zuzanna Krajewska

SURPRISE