Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak ’zerwać’ z telefonem w minutę? Eksperci odkryli skuteczny sposób na walkę z uzależnieniem od smartfonu

Przeciętny Amerykanin sprawdza swój smartfon 144 razy dziennie.
.get_the_title().

Plaga fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu komórkowego, postępuje. Coraz więcej osób zdaje sobie jednak sprawę z negatywnych skutków, które niesie ciągłe korzystanie ze smartfonu — wśród nich jest między innymi obniżenie jakości relacji z bliskimi czy zwiększenie poczucia izolacji. Eksperci opracowali więc kilka praktycznych porad, które pomogą nam w walce z uzależnieniem.

Catherine Price w swojej książce ’Jak zerwać z telefonem’ dzieli się z czytelnikami 60-sekundowym rozwiązaniem problemu.

Skuteczny i szybki sposób Price ma dotyczyć zmiany naszych ekranów blokady. Według ekspertki korzystanie z telefonu ma wiele wspólnego z uważnością. ’Nasze życie jest tym, na co zwracamy uwagę. Gdy następnym razem weźmiesz do ręki smartfon, zadaj sobie pytanie, na co chcesz zwrócić uwagę — pisze autorka.

lock screen /castorly stock, pexels.com
fot. castorly stock, pexels.com

Jak pamiętać o zadaniu sobie tego pytania? Catherine Price sugeruje zapisanie go na kartce, zrobienie mu zdjęcia i ustawienie jako ekran blokady. ’W ten sposób za każdym razem, gdy sięgniesz po telefon, przypomnisz sobie, by najpierw sprawdzić, po co to robisz’ — wyjaśnia.

Zajmie to mniej niż minutę, a może zaowocować wprowadzeniem w życie zdrowszych nawyków.

Price twierdzi, że dzięki temu będziemy bardziej rozmyślnie korzystać ze smartfonu i przy okazji nie dotkną nas związane z nim negatywne skutki.

Zdjęcie główne: cottonbro studio/Pexels.com
Tekst: OP

SURPRISE