Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jedenastolatek uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie fizyki na Uniwersytecie w Antwerpii

Chłopiec w ciągu roku zrealizował program studiów przewidziany na 3 lata. Młodego geniusza fascynuje temat nieśmiertelności.
.get_the_title().

11-letni absolwent, pochodzący z Belgii Laurent Simons z Oostende, zdeklasował innych studentów, uzyskując najwyższy wynik ukończenia studiów. – Simons zaczął studia licencjackie z fizyki w marcu 2020 roku, a teraz ukończył je z wynikiem 85 proc., co jest najwyższym wyróżnieniem – powiedział rzecznik prasowy Uniwersytetu w Antwerpii. – W tym roku rozpoczął również niektóre kursy z programu studiów drugiego stopnia. Po wakacjach oficjalnie podejmie studia magisterskie.

Simons przyznaje, że porzucił wszystkie inne obowiązki, aby wziąć udział w kursach z mechaniki klasycznej i fizyki kwantowej, ponieważ ‘chciał od razu wiedzieć wszystko na te tematy’.

Mój cel to nieśmiertelność. Chcę być w stanie zastąpić jak najwięcej części ciała częściami mechanicznymi. Wyznaczyłem ścieżkę, która pozwoli mi to osiągnąć. Fizyka kwantowa – badanie najmniejszych cząstek – jest pierwszym elementem układanki – tłumaczy chłopak. – W takiej nauce ważne są dwie rzeczy: zdobywanie wiedzy i jej zastosowanie. Aby osiągnąć to drugie, chcę pracować z najlepszymi profesorami na świecie, zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak oni myślą.

Młody geniusz studiował już wcześniej na uczelniach w Gandawie i Eindhoven, gdzie zaliczył kilka kursów. Dzięki temu tytuł licencjata na Uniwersytecie w Antwerpii udało mu się uzyskać w krótszym czasie.

Swoją studencką przygodę Simons rozpoczął w wieku 9 lat na politechnice w Eindhoven. Miał wtedy szansę zostać najmłodszą osobą, która kiedykolwiek uzyskała dyplom wyższej uczelni, jednak z powodu nieporozumień z holenderską uczelnią odszedł ze studiów przed ich ukończeniem.

Zdjęcie główne: Alexander Simons
Tekst: AD

SURPRISE