Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jeśli już tęsknisz za urlopem, rozwieś sobie pod służbowym biurkiem ten hamak

Boisz się, że szef będzie krzywo patrzył na takie innowacje w firmie? Obiecaj, że dasz mu się też trochę pobujać i po kłopocie!
.get_the_title().

Nagła zmiana pozycji horyzontalnej, którą mieliśmy na leżaku czy w łóżku przez większość urlopu, na pewno może się wiązać z jakimś uszczerbkiem na zdrowiu. Jeśli nie fizycznym, to z pewnością psychicznym.

Lepiej więc łapać powakacyjny rytm pracy małymi dawkami i na spokojnie wracać do swojej służbowej pozycji – zarówno do wykonywanych zadań, jak i tego permanentnego pochylenia nad kompem przy biurku.

Czyli z przerwami na bujanie w hamaku.

Być może właśnie spoglądacie pod biurko, zastanawiając się, jak się tam zmieści hamak, na dodatek z wami w środku, skoro ledwo jesteście w stanie upchnąć tam nogi i archiwum (czyt. kosz na śmieci).

Faktycznie – większość biurek nie jest dostosowana do wprowadzania takich dodatkowych funkcji.

Może jednak uda się sprawę załatwić polubownie i prezes ochoczo podpisze wniosek o zapotrzebowanie na kilka odpowiednich biurek.

Uplift Desks to biurka przystosowane zarówno do pracy na siedząco, jak i na stojąco – po wysunięciu blatu w górę. Ta druga opcja pozwala na podczepienie hamaka. Producent poleca to rozwiązanie nie tylko do przeglądania maili i ogólnie pracy w wygodnej pozycji, ale i na drzemki energetyczne, co akurat jest znanym, ale rzadko praktykowanym w Polsce, patentem na podniesienie naszej efektywności w ciągu dnia.

UPLIFTDESK.com
UPLIFTDESK.COM

Biurka mają gotowe mocowania do podczepienia hamaka, który zresztą można w każdej chwili szybko złożyć. Producent sugeruje, że tego podwieszanego dodatku możemy używać jako składziku, pakując tam różne rzeczy.

Zdecydowanie najatrakcyjniejszą opcją jest jednak wpakowanie tam siebie samych – najlepiej ze słuchawkami na uszach, z których lecieć będzie morza szum, ptaków śpiew.

via GIPHY

Hamak kosztuje ok. 215 złotych. Niestety trzeba dokupić do niego jeszcze biurko za 2000 złotych i więcej – w zależności od wyboru rodzaju blatu, ramy czy panelu sterowania. Z drugiej jednak strony Uplift Desk z hamakiem można potraktować jako inspirację i zmajstrować coś podobnego w duchu DIY, prawda? Możecie na przykład wziąć koc i rozwiesić go między biurkami współpracowników. Do dzieła!

Zdjęcie główne: Upliftdesk.com
Tekst: KD

SURPRISE