Zbadano, ile czasu kac zabiera nam z życia. Wynik przeraża

Naukowcy obliczyli, ile czasu spędzamy na leczeniu objawów kaca. Okazuje się, że nierówna walka ze skutkami nadmiernej konsumpcji napojów alkoholowych zabiera nam niemałą część życiorysu.
.get_the_title().

Brytyjski koncern Healthspan produkujący suplementy diety sprawdził, jaką część życia zabiera nam kac. W tym celu firma przebadała 2 tys. osób w wieku od 18 do 78 lat. Okazało się, że z bolesnymi objawami nadużycia alkoholu budzimy się średnio raz w miesiącu, co razem daje aż 724 dni. Choć kac „raz w miesiącu” nie brzmi wcale tak źle, należy wziąć pod uwagę, że w badaniu brały udział również osoby w wieku naszych dziadków, co prawdopodobnie znacząco zaniżyło niechlubną średnią.

kac
kac

Nie wiadomo jak na tę statystykę wpłynęłaby nasza narodowa słabość do wysokoprocentowych napojów. W badaniu zapomniano również doprecyzować, o jakim stopniu niemocy jest mowa. Wszyscy wiemy, że delikatne mdłości, które można pokonać porządnym śniadaniem i kubkiem kawy, to coś zupełnie innego niż długotrwały kac spędzony z pękającą głową. Niemniej jednak 2 lata wyjęte z życiorysu na własne życzenie wydają się boleśnie straconym czasem. W związku z tym chcemy wyrazić nasze wsparcie dla tych, którzy postanowili uczynić styczeń „miesiącem suchym”. Trzymamy za was kciuki!

SURPRISE