Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zwierzęta duszą się pod plastikiem. Poruszający film i plakaty otwierają oczy na ważny problem

Kampania społeczna, która powstała na zlecenie organizacji non-profit, zwraca uwagę na poziom zanieczyszczeń w oceanach i wymieranie zwierząt morskich.
.get_the_title().

Pisaliśmy ostatnio o wielorybie, którego ocean wyrzucił na południowym brzegu Hiszpanii w lutym. Śmierć ssaka to, jak się okazało, efekt dewastacji środowiska przez człowieka. Po dokonaniu autopsji, eksperci znaleźli w jego wnętrznościach 29 kilogramów śmieci – plastikowych toreb, opakowań oraz sieci rybackich. Rosnący problem zanieczyszczenia zbiorników wodnych dostarcza alarmujących statystyk – przewidywania naukowców o stanie mórz i oceanów w ciągu najbliższych 30 lat są przerażające. Zwrócić uwagę na ten problem ma kampania zrealizowana przez organizacje non-profit „Sea Shepherd” oraz „FF New York”.

Akcja „The Plastic Ocean” to film i trzy przyciągające uwagę plakaty przedstawiające zwierzęta morskie, duszące się za plastikową powłoką.

Grafiki są bardzo sugestywne i ciężko przejść obok nich obojętnie, ale jeszcze większe wrażenie robi spot. Poniżej możecie zobaczyć wideo i wszystkie plakaty, które powstały w ramach tej kampanii.

kampania
źródło: FF New York
kampania
źródło: FF New York
kampania
źródło: FF New York

Naukowcy przewidują, że w 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej śmieci niż ryb.

SURPRISE