Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak wyglądałyby dziewczyny, gdyby spełniały wymagania hejterów z Instagrama?

Hejt w sieci to dzisiaj głośny problem, pociągający za sobą poważne konsekwencje. Ta kampania pokazuje, jak wyglądałby dziewczyny, gdyby brały do siebie "uwagi" z internetowych komentarzy.
.get_the_title().

Presja i hejt w mediach społecznościowych to poważne zjawiska, którym poświęca się coraz więcej uwagi. Poczucie anonimowości sprawia, że ludzie mogą napisać niemal cokolwiek, nie bojąc się konsekwencji. Z problemem postanowiła zmierzyć się międzynarodowa organizacja nonprofit Cybersmiles.

Jej kampania zwraca uwagę na problem dążenia do perfekcyjnego wyglądu i nierealnych standardów, które często wymusza presja internetowych hejterów.

W projekcie wzięła udział Chessie King, influencerka znana z promowania body positive. Pojawiła się w serii zdjęć i filmików, w których jej wygląd jest tak modyfikowany, jak chciałyby osoby zostawiające negatywne komentarze. Ma to pokazać, jak bardzo są one absurdalne.

Hejt i trolling może mieć wpływ na każdego, od 16-latki, która ma setkę followerów, po celebrytkę z milionem, i w obu przypadkach może mieć ogromne konsekwencje. W ciągu ostatniego pół roku zmagałam się z niesamowitą falą negatywnych komentarzy na Instagramie. To poważny problem, na który warto zwrócić uwagę – komentuje King.

Organizacja Cybersmile donosi, że w ciągu pierwszych 24 godzin kampania dotarła do ok. 480 tys. osób.

Źródło: Designtaxi
Tekst: DS

SURPRISE