Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Karma is a Bitch Challange – nowe, absurdalne wyzwanie internetowe

Karma is a Bitch Challange to połączenie cytatu z serialu „Riverdale”, piosenki Kreayshawn i transformacji chińskich nastolatków.
.get_the_title().

Karma is a Bitch Challange to kolejne wyzwanie internetowe, które powoli podbija sieć. Wcześniej duże zainteresowanie i oburzenie wzbudziło kontrowersyjne Tide Pod Challenge, które polegało na tym, że amerykańskie nastolatki zjadały przed kamerą kolorową (i toksyczną) kapsułkę do prania, a rezultaty publikowały na YouTubie. Efektem była nie tylko fala zatruć i wizyt w szpitalu, ale także reakcja ze strony YouTube’a, który zapowiedział, że będzie usuwać filmiki z Tide Pod Challenge (szerzej pisaliśmy o tym tutaj). Karma is a Bitch Challange z kolei przyszło z Chin i jest zdecydowanie bezpieczniejsze, choć nie mniej absurdalne. Z grubsza składa się z trzech elementów – viralowej piosenki Kreayshawn „Gucci, Gucci” z 2011 roku, cytatu z serialu „Riverdale” oraz transformacji chińskich nastolatków.

Karma is a Bitch Challange swoją nazwę zawdzięcza cytatowi z „Riverdale” – jedna z bohaterek serialu na wiadomość o wypadku samochodowym powiedziała właśnie „Karma is a Bitch”. Każdy z filmików trwa około 12 sekund. Na początku pada tytułowy cytat z „Riverdale”, a nastolatka lub nastolatek widoczny na nagraniu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamienia się z brzydkiego kaczątka w prawdziwego łabędzia. Wszystko to przy akompaniamencie Kreayshawn.

Karma is a Bitch Challange póki co cieszy się popularnością wśród chińskich nastolatków, ale możliwe, że niedługo dotrze również do innych krajów.

Źródło: Konbini
Tekst: NS

SURPRISE