Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kina zakazują nastolatkom wstępu na 'Minionki’. Wszystko przez tiktokowy trend #GentleMinions

Przychodzą na 'Minionki' w garniturach i zakłócają seans.
.get_the_title().

’Minionki: Wejście Gru’ przyciągają do kin rekordową widownię. Twórcy spodziewali się, że tak będzie, dlatego premiera filmu była wielokrotnie przekładana i w końcu wyznaczona została na długi weekend zwieńczony 4 lipca, czyli amerykańskim Dniem Niepodległości. Podczas czterodniowego weekendu otwarcia animacja zarobiła w Stanach Zjednoczonych aż 125 mln dolarów, przebijając tym samym dotychczasowego rekordzistę, czyli 'Transformers: Dark of the Moon’, który w 2011 roku w weekend z 4 lipca zarobił 115 mln. Wokół nowego filmu o minionkach pojawił się także nietypowy tiktokowy trend.

Otóż nastoletni widzowie przychodzą na seans… w garniturach, a wyjście dokumentują na TikToku pod hasztagiem #GentleMinions.

@_.itzvan_ issa vibe #tiktoksg #minions #suit #kingbob #fyp ♬ Rich Minion – Yeat

Początkowo wydawało się, że nie ma w tym nic złego. Universal Pictures pochwaliło nawet na Twitterze osoby stawiające się na 'Minionki’ w garniturach, dodatkowo popularyzując ten trend. Szybko okazało się jednak, że ma on swoją ciemną stronę. Nastoletni chłopcy w garniturach pojawiają się w kinie w ogromnych, nawet 20-osobowych grupach. Wszyscy naśladują gesty wykonywane przez znanego z 'Minionków’ superłotra Feloniusa Gru. I to oczywiście nikomu by nie przeszkadzało, jednak nastolatkowie bardzo często zakłócają seanse.

Głośno reagują na wydarzenia na ekranie, biją brawa, wstają i tańczą, rzucają popcornem i skórkami od bananów, śmiecą i rozlewają napoje.

Kina, delikatnie mówiąc, nie są tym zachowaniem zachwycone, zwłaszcza że na 'Minionki’ bardzo często przychodzą dzieci, dla których jest to niekiedy pierwsza wizyta w takim miejscu.

Nic więc dziwnego, że niektóre kina postanowiły walczyć z tym trendem.

Jak podaje BBC, niekiedy odwoływane są seanse, a czasem chłopcy w garniturach nie mają wstępu na 'Minionki’ – tak na przykład stało się w brytyjskiej sieci kin 'Odeon’.

I nic dziwnego, bo zakłócająca projekcję młodzież często prowadzi do tego, że rodziny z dziećmi opuszczają salę kinową, domagając się zwrotu pieniędzy za bilety. Podobno wyzwanie #GentleMinions dociera także do Polski – jeśli więc wybieracie się do kina na nowe 'Minionki’, a przed wami na salę wchodzi tuzin piętnastolatków w garniturach, to raczej nie macie co liczyć na spokojny seans.

@bielsontiktoker Historyczne wydarzenie #dlaciebie#minions#minionsriseofgru#fyp ♬ Rich Minion – Yeat

Tekst: NS

SURPRISE