Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Złotą Piłkę po raz pierwszy otrzymała kobieta. Prowadzący zapytał, czy umie twerkować

Historyczne wydarzenie i sukces Ady Hegerberg zostały przyćmione przez seksistowski żart prowadzącego ceremonię DJ-a.
.get_the_title().

Złota Piłka to coroczny plebiscyt piłkarski. Trofeum trafia do najlepszych piłkarzy na świecie. Przyznawane jest od 1956 roku przez magazyn „France Football”. Dotychczas trafiało tylko do mężczyzn, ale w tym roku stworzona została także kategoria dla kobiet. W ostatni poniedziałek Złota Piłka trafiła do rąk Ady Hegerberg. Hegerberg ma 23 lata i jest norweską piłkarką. Dwa lata temu została uznana za najlepszą piłkarkę w plebiscycie UEFA.

W swej karierze strzeliła 129 bramek w 138 meczach klubowych i 38 w 66 meczach reprezentacji Norwegii. Jak widać te imponujące osiągnięcia nie są jednak w stanie uchronić kobiety przed seksistowskimi żartami.

Gdy Hegerberg weszła na scenę, aby odebrać trofeum, prowadzący ceremonię DJ Martin Solveig zapytał ją, czy umie twerkować. Piłkarka odpowiedziała krótko „nie” i zeszła ze sceny.

Seksistowskie zachowanie prowadzącego nie uszło uwadze widzów. Skrytykowały je także osoby związane ze światem sportu.

Wkrótce po ceremonii Solveig przeprosił na Twitterze piłkarkę i widzów za swój niestosowny żart, tłumacząc jednocześnie, że powodem tej sytuacji może być jego ograniczona znajomość angielskiego i amerykańskiej kultury.

Takie tłumaczenie z pewnością brzmi wygodnie, ale czy DJ zadałby podobne pytanie, gdyby stał przed nim Leo Messi czy Cristiano Ronaldo? Pewnie nie.

Co na to sama Hegerberg? Piłkarka nie za bardzo przejęła się tym incydentem. Powiedziała, że Solveig przeprosił ją natychmiast po ceremonii i wyglądał na zasmuconego. – Naprawdę nie uznałam tego wtedy za molestowanie seksualne ani nic w tym rodzaju. Byłam po prostu szczęśliwa, że odbieram Złotą Piłkę – powiedziała nagrodzona.

SURPRISE