Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kontrowersyjny film olimpijki. Polka przeprasza, choć zwróciła uwagę na ważny problem

Polska biathlonistka nie wytrzymała napięcia spowodowanego napływem fali hejtu.
.get_the_title().

Do zakończenia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu pozostało 5 dni. Polacy, którzy rywalizowali łącznie w 12 dyscyplinach, zdobyli dotychczas 2 medale – wczoraj polscy skoczkowie wywalczyli brąz w konkursie drużynowym, w sobotę zaś Kamil Stoch zdobył złoty medal na dużej skoczni. Naszym skoczkom niewiele zabrakło do medali również w rywalizacji na normalnej skoczni – Stoch zajął tam 4. miejsce, Stefan Hula 5. Dobrze spisała się też polska biathlonistka Monika Hojnisz, która w biegu indywidualnym na 15 km uplasowała się na 6. miejscu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że zdobyte już dwa medale będą jedynymi, jakie przywiozą do kraju polscy reprezentanci. Zawiedzeni czują się zarówno niektórzy komentatorzy sportowi, jak i kibice. Szczególnie ci drudzy nie przebierają w słowach. Najbardziej oberwało się polskiej reprezentantce w biathlonie – Weronice Nowakowskiej. Nasza biathlonistka zajęła 34. miejsce w sprincie, 30. w biegu pościgowym oraz 21. w biegu indywidualnym. Reakcja internetowych kibiców, którzy czują się ekspertami w każdej dyscyplinie sportowej, była ekspresowa.

„Ty j***a suko, wstyd przynosisz Polsce”, „Ty p******a szmato, po co tam pojechałaś?” czy „Oddaj pieniądze podatników, szmat***” – to tylko niektóre z komentarzy, jakie można było przeczytać w sieci.

Polska zawodniczka postanowiła nie milczeć i odpowiedziała na hejty w podobnym stylu. Reprezentantka zamieściła na swoim Instagramie krótki filmik, w którym można było usłyszeć słowa skierowane do internetowych hejterów. W dup*** byliście, gów*** widzieliście – powiedziała bez ogródek sportsmenka.

Nagranie wywołało sporo kontrowersji, dlatego zawodniczka szybko przeprosiła za emocjonalną reakcję. Podkreśliła jednak, że i tak była ona niczym w porównaniu z tym, co polscy reprezentanci mogą na swój temat przeczytać w sieci. Biathlonistka w kolejnym swoim filmie zwróciła uwagę na niezwykle ważny problem krytyki. Zawodniczka zaznaczyła, że nie ma żadnego problemu, gdy krytyka jest konstruktywna. Niestety, w przypadku polskiej kadry mamy obecnie do czynienia głównie z jej chamską i prostacką odmianą, która wykracza poza ramy sportu.

Polacy są specyficznymi kibicami. Potrafimy kochać swoje gwiazdy i niestety nienawidzić, tych, którzy nie spełniają naszych oczekiwań. Wszyscy chcielibyśmy, aby nasi reprezentanci zdobywali jak najwięcej medali, jednak pamiętajmy, aby w kibicowaniu zachować zdrowy rozsądek.

Tekst: AC
Zdjęcie główne: Facebook Weroniki Nowakowskiej

SURPRISE