Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ponad połowa Millenialsów przechodzi przez kryzys wieku młodego

Zjawisko, które dotychczas utożsamiane było z osobami około 50 roku życia, coraz częściej dotyka ludzi młodszych.
.get_the_title().

Kryzys wieku młodego?! Psycholog Oliver Robinson na zlecenie banku First Direct przebadał 2 tys. Brytyjczyków między 25 a 35 rokiem życia, aby sprawdzić, jak kryzysowe sytuacje mogą stać się impulsem do zmian.

Zamiast tego odkrył jednak, że aż 6 na 10 badanych przechodzi przez kryzys wieku młodego (zwany też kryzysem ćwierćwiecza).

Zjawisko, które dotychczas utożsamiane było z osobami około 50 roku życia coraz częściej dotyka ludzi młodszych. Okazało się, że przeciętny Millenials przechodzi przez kryzys co najmniej przez pół roku, zanim decyduje się na uporządkowanie swego życia.

źródło: lds

Co powoduje kryzys wieku młodego? Badani często wskazywali problemy finansowe – duża część młodych przyznała, że wydaje więcej niż zarabia. Odczuwali też presję związaną ze znalezieniem właściwej pracy (skarżyło się na to 26 proc. badanych), pracy, która będzie stawiać przed nimi wyzwania (24 proc.), problemy z zakupem nieruchomości (22 proc.) a także ze znalezieniem „drugiej połówki” (25 proc.). – Ludzie często odkrywają, że wypracowane przez nich wcześniej mechanizmy i sposoby radzenia sobie nie pomagają już tak dobrze jak kiedyś – mówi doktor Robinson. – Może to być jednak bodźcem do odkrywania nowych pomysłów, nowych zajęć i nowych sposobów przezwyciężania trudności.

Źródło: The Independent
Tekst: NS

SURPRISE