Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Które gwiazdy używają w tekstach swoich piosenek najbogatszego słownictwa?

Bogate słownictwo to znak rozpoznawczy niektórych wykonawców. Patti Smith czy Nick Cave zbudowali kariery dzięki piosenkom, w których język jest równie ważny jak sama muzyka.
.get_the_title().

W celu ustalenia, które gwizdy posługują się najbogatszym słownictwem, internetowy generator słów WordTips policzył ilość wyrazów użytych w tekstach piosenek stu aktualnych gwiazd oraz stu piosenkarek i piosenkarzy wszech czasów, a następnie zsumował liczbę unikalnych słów użytych na każdy tysiąc wyrażeń. Dla przykładu: Patti Smith użyła w swoich piosenkach 2669 różnych słów w branej pod uwagę całkowitej liczbie 12 291 słów, co daje wynik 217/1000. To właśnie ona jest piosenkarką z największym zasobem słownictwa.

W przypadku współczesnych twórców najlepiej wypada natomiast Billie Eilish z wynikiem 169/1000. Za to piosenką z największą ilością unikalnych słów jest ‘The Murder Mystery’ Lou Reeda, nagrana przez The Velvet Underground. W jej tekście użyto aż 639 różnych słów.

Źródło: word.tips

Najbardziej ubogie słownictwo przypisuje się legendarnemu piosenkarzowi rhythm and bluesa Lutherowi Vandrossowi oraz wokaliście o pseudonimie Trey Songz. W piosenkach obu z nich pojawia się zaledwie 66 unikalnych słów.

Do gwiazd z najbogatszym słownictwem należą przede wszystkim artyści sprzed lat, chociaż z analizy wynika, że młodszych twórców nie dzieli od nich wcale tak duża różnica.

Średni zasób słownictwa dla legend muzyki wynosi 124 unikalne słowa na 1000, podczas gdy dla współczesnych gwiazd to 107. Obie grupy mają niemal taką samą liczbę przedstawicieli z zasobami słownictwa przekraczającymi 100 słów.

Źródło: word.tips

W przypadku współczesnych wokalistów mniejszy zasób słownictwa wynikać może z faktu, że wielu z nich samodzielnie tworzy własne teksty. W minionych dekadach powszechne natomiast było zatrudniane profesjonalnych autorów piosenek, którzy odpowiedzialni byli za bardziej wyszukane kompozycje.

Zdjęcie główne: Charles Deluvio / Unsplash
Tekst: AD

SURPRISE