Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kup pączka, aby udostępnić komuś pigułkę „dzień po”. Ważna akcja warszawskiej kawiarni

Cafe Kryzys sprzedaje dzisiaj wegańskie pączki. Dochód zostanie przeznaczony na ważny cel.
.get_the_title().

Dziś tłusty czwartek. Z tej okazji cukiernie, piekarnie i kawiarnie prześcigają się w pomysłach na najdziwniejsze pączki. Te serwowane dzisiaj od godz. 12.00 w warszawskiej Cafe Kryzys są wegańskie – zresztą podobnie jak całe menu tej kawiarni mieszczącej się na skłocie Syrena. Do wyboru są pączki z nadzieniem różanym i skórką pomarańczową oraz cynamonowe z powidłami śliwkowymi i czekoladowe. Jednak w tym wypadku motywacją do ich pieczenia nie były względy biznesowe.

Koszt zakupu jednej sztuki to 3-4 złote, a zysk z pączków pójdzie na zakup pigułek „dzień po”.

Akcja nosi nazwę „Najtłustszy czwartek w mieście”, a jego współorganizatorkami są członkinie kolektywu Dzień Po.
Jesteśmy grupą dziewczyn, które w reakcji na wycofanie antykoncepcji awaryjnej z ogólnodostępnej sprzedaży latem ubiegłego roku, postanowiła zorganizować się i wziąć sprawy we własne ręce. Korzystając z międzynarodowej współpracy i solidarności, jako kolektyw Dzień Po zajmujemy się darmową dystrybucją antykoncepcji awaryjnej wśród wszystkich, którym może być ona potrzebna. Wierzymy w budowanie sieci wsparcia i wymianę doświadczeń. Uważamy, że dostęp do antykoncepcji awaryjnej powinien być łatwy i bezpieczny. Każda z nas powinna mieć tabletkę dzień po na wyposażeniu, tak jak prezerwatywę – pisze o sobie kolektyw Dzień Po.

źródło: FB cafe kryzys

Kolektyw najpierw zbiera pieniądze na pigułki „dzień po”, następnie kupuje je w legalnych, zarówno polskich, jak i europejskich źródłach, a potem dystrybuuje je za darmo wśród zgłaszających się do nich osób w potrzebie. – Osoba, która musi zażyć tabletkę, nie musi za nią płacić. Dążymy do tego, aby kobiety miały możliwość skorzystania z takiej pomocy za darmo. Jeśli ma jednak możliwości finansowe, może wpłacić dowolną kwotę na nasz fundusz – tłumaczy kolektyw.

Jeśli chcecie zasilić fundusz kolektywu, a przy okazji zjeść pączka, który został wykonany bez wykorzystania produktów pochodzenia zwierzęcego, wybierzcie się dziś do Cafe Kryzys.

Źródło: Metro Warszawa
Tekst: NS

SURPRISE