Tak wygląda macierzyństwo bez ulubionych filtrów matek z Instagrama

Bycie matką to absolutnie najcięższe doświadczenie w moim życiu i byłam kompletnie zaskoczona fizycznym zmęczeniem, które towarzyszyło mi przez pierwsze dwa lata - pisze autorka szczerej serii zdjęć.
.get_the_title().

Jak naprawdę wygląda macierzyństwo? Fotografka Anna Ogier-Bloomer dokumentowała życie swojej rodziny, a zwłaszcza swojej matki przez 15 lat. Właśnie dlatego, gdy sama urodziła córkę w 2013 roku, w naturalny sposób zdecydowała się uchwycić na zdjęciach to doświadczenie.

Stworzyła serię fotografii pod tytułem 'Letdown’, które ukazują dwa pierwsze lata macierzyństwa i towarzyszące mu emocje – d wyczerpania i bólu po radość i spokój.

– Pierwsze dwa lata macierzyństwa były kompletnym szokiem dla systemu, niezgłębioną miłością do drugiej osoby i zupełnie nieoczekiwanymi wyzwaniami – przyznaje.

W tym okresie, jej córka Violet, nie chciała spać dłużej niż kilka godzin dziennie i nieustannie trzeba ją było nosić na rękach. Jak wspomina fotografka, wraz z mężem, musieli się przestawić na moduł 'przetrwania’. Zajmowanie się fotografią wydawało jej się wówczas niemożliwe, zwłaszcza, gdy po 3,5 miesiącach urlopu macierzyńskiego, wróciła do swojej etatowej pracy na stanowisku nauczycielki sztuki.

macierzyństwo

– Bycie matką to absolutnie najcięższe doświadczenie w moim życiu i byłam kompletnie zaskoczona fizycznym zmęczeniem, które towarzyszyło mi przez pierwsze dwa lata – dodaje.

To właśnie fizyczny aspekt macierzyństwa zainspirował ją do stworzenia serii 'Letdown’, której dużą część stanowią fotografie pokazujące karmienie piersią.

– Karmienie piersią to jedno z największych radości w moim życiu, lecz był to jednocześnie trudny okres – przyznaje. Fotografie skoncentrowane są na detalach takich jak np. obrzęk piersi, zadrapania na skórze czy momenty choroby. Poprzez swoje zdjęcia, artystka chce przyczynić się do normalizowania karmienia piersią i pokazać, że jest to piękne i jednocześnie złożone doświadczenie. Ma również nadzieję, że dzięki jej fotografiom inne matki poczują się mniej samotne.

Źródło: www.annaogierbloomer.com

SURPRISE