Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Powstały majtki menstruacyjne. Zastępują aż 100 tamponów

Używanie tych majtek zamiast podpasek czy tamponów jest nie tylko wygodne i ekologiczne, ale również opłacalne. Jedna para majtek zastępuje aż 100 tamponów!
.get_the_title().

Pierwsze podpaski pojawiły się około 1890 roku w Niemczech, dziesięć lat później na rynku zadebiutowała firma Camelia, która produkuje podpaski aż do dziś. Prawdziwa rewolucja, która ułatwiła życie kobiet miała jednak miejsce w 1936 roku i odpowiadała za nią firma Tampax, która wyprodukowała pierwszy tampon. Od tego czasu wygląd oraz właściwości zarówno podpasek, jak i tamponów bardzo się zmieniły. Na rynku pojawiły się wkładki higieniczne, ekologiczne tampony ze 100 proc. bawełny czy w końcu coraz popularniejsze kubeczki menstruacyjne. Okazuje się jednak, że to nie jedyne metody radzenia sobie z miesiączką. Brytyjska marka Wuka wprowadziła bowiem na rynek majtki menstruacyjne, które już wkrótce mogą okazać się hitem.

@wukawear

Bielizna nadaje się do wielokrotnego użytku i wiele wskazuje na to, że jej używanie jest nie tylko wygodne i ekologiczne, ale również opłacalne. Producent twierdzi bowiem, że jedna para majtek zastępuje ok. 100 tamponów czy podpasek, które zaśmiecają naszą planetę. Sposób działania majtek jest prosty. Bielizna składa się z 5 warstw, w tym z antybakteryjnej wkładki, która zatrzymuje krew aż na 8 godzin, co jest odpowiednikiem ok. 4 tamponów.

Majtki kosztują około 140 zł (czyli tyle, co około 28 paczek tamponów pakowanych po 8 sztuk) i można zakupić je w Wielkiej Brytanii oraz w sklepie internetowym. Produkt dostępny jest w kilku rozmiarach w kolorze czarnym i służyć ma aż przez 2 lata.

fot. materiały prasowe
@wukawear

Źródło: Elle
Tekst: AC

SURPRISE