Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Manekiny na dachach budynków przeraziły przechodniów. Zwracają uwagę na ważny problem

Męskie postacie przykuły uwagę londyńskich przechodniów w poniedziałkowy poranek.
.get_the_title().

Londyńczycy idący do pracy w poniedziałkowy poranek przystawali z przerażenia za każdym razem, gdy mijali budynki studia brytyjskiego kanału ITV. Na szczycie każdego stało kilkunastu mężczyzn, którzy wyglądali, jakby przygotowywali się do samobójczego skoku.

Źródło: Boredpanda

Nie byli to jednak ludzie, a niezwykle realistyczne manekiny, które ustawiono na dachach wieżowców w ramach akcji Projekt 84.

Akcja zorganizowana przez organizację charytatywną CALM, która zajmuje się edukacją w obszarze depresji i stanów lękowych, zwraca uwagę na poważny problem – samobójstwa wśród młodych mężczyzn.

Według statystyk organizacji, samobójstwo to główny powód śmierci wśród Brytyjczyków płci męskiej poniżej 40. roku życia. Każdego tygodnia na Wyspach Brytyjskich odbiera sobie życie średnio 84 mężczyzn.

Źródło: Boredpanda

Celem akcji CALM było nie tylko zwrócenie uwagi na kwestię zdrowia psychicznego mężczyzn, ale także pobudzenie brytyjskiego rządu do działania. Pomimo alarmujących statystyk, w rządzie Wielkiej Brytanii nie ma ministra odpowiedzialnego za zapobieganie samobójstwom. Na stronie CALM można podpisać petycję online, która nawołuje do zmiany obecnej polityki w tym zakresie. Zebrano już 10 tys. podpisów.

Źródło: Boredpanda
Źródło: Boredpanda
Źródło: Boredpanda
Źródło: Boredpanda

Źródło: Quartz

SURPRISE