Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Meble z „Przyjaciół” już wkrótce w twoim domu!

Pamiętacie stolik w aptekarskim stylu, który bardzo spodobał się Phoebe, choć wcale nie został wyszperany na pchlim targu? Tytułowego bohatera odcinka "The one with Apothecary Table" oraz inne meble rodem z "Przyjaciół" będzie można już wkrótce kupić do własnego mieszkania.
.get_the_title().

W tym roku świętujemy upływ ćwierćwiecza od emisji pierwszego odcinka jednego z najbardziej kultowych sitcomów wszech czasów. To okazja nie tylko do przypomnienia sobie wszystkich dziesięciu sezonów „Przyjaciół” (zwłaszcza, że niestety Netflix z końcem roku zdejmuje ich z platformy), ale też dobry moment na wcielenie w życie najbardziej szalonych pomysłów związanych z miłością do serialu. Chcecie urządzić salon na wzór nowojorskiego lokum Moniki? Nic prostszego, z pomocą przyszła niedawno IKEA, proponując stosowne dodatki ze swojego asortymentu. Macie ochotę wypić kawę w kawiarni stylizowanej na Central Perk i zaśpiewać „Smelly Cat” jeszcze gorzej niż Phoebe? Wpadnijcie w połowie sierpnia do warszawskiego Konesera na Friendfest.

via Giphy

Jakby atrakcji było mało, możecie jeszcze kupić repliki mebli ważnych dla naszych Przyjaciół z limitowanej kolekcji Pottery Barn przygotowanej specjalnie na dwudzieste piąte urodziny sitcomu.

Zaczęło się od tego, że w szóstym sezonie „Przyjaciół” wyśmiewano ślepe podążanie za modą, przejawiające się między innymi w kupowaniu przez wszystkich identycznych mebli z sieciówek. Stylizowany na jedyny-w-swoim-rodzaju stolik aptekarski pojawił się zarówno w mieszkaniu Rachel, jak i został nowym nabytkiem Rossa – w końcu wszyscy jak jeden mąż robili zakupy w popularnym Pottery Barn! Ostatecznie pod urokiem mainstreamowej marki znalazła się nawet Phoebe, dotąd zagorzała przeciwniczka masowych produktów bez żadnej historii i duszy.

Pottery Barn mogłoby się śmiertelnie obrazić na autorów tego odcinka za krytykę ich projektów. Zamiast tego, postanowili puścić w świat wieść o nowej kolekcji „Friends”, składającej się z wiernych replik mebli i akcesoriów pojawiających się w serialu.

Póki co wiadomo na pewno, że gwiazdą katalogu będzie właśnie stolik aptekarski ze wspomnianego wyżej odcinka. Fani zgadują, że nie zabraknie słynnej pomarańczowej kanapy czy uroczej złotej ramki wiszącej na drzwiach u Moniki. Sprzedaż startuje 30 lipca zarówno online, jak i stacjonarnie – bądźcie więc czujni, bo ceny zaczynają się już od 12,5 dolara. Jest więc szansa, by względnie niskim kosztem zmienić swoje lokum na bardziej przyjazne.

Źródło: NY Times

Meble spod szyldu „Friends” mogą trafić nie tylko w gusta miłośników żartów Chandlera i mimiki Joey’a. Poza przywoływaniem miłych wspomnień z serialu, po prostu świetnie wpasowują się w obecnie panujący, nieco nostalgiczny trend na wzornictwo lat 90. i styl vintage. Nieważne, że nie znalezione na targu na warszawskim Kole czy w sklepie z antykami – wystarczy, że mają prawdziwie przyjacielską duszę.

Tekst: KG
Zdjęcie główne: NY Times

SURPRISE