Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Niedziela nad ranem, czyli miasto po sobotniej imprezie

Zastanawialiście się kiedyś kogo można spotkać nad ranem w mieście, które nigdy nie śpi?
.get_the_title().

Fotograf Richard Renaldi w kolekcji 'Manhattan Sunday’ uchwycił na zdjęciach poranne powidoki nocy na ulicach Nowego Jorku.

Ujęcia Amerykanina prezentują nie tylko koloryt miasta zawieszonego w fazie przejściowej pomiędzy zmierzchem a świtem, ale także niezwykłą barwność samych uczestników imprez świeżo po wyjściu z klubów.

Możemy więc przyjrzeć się ludziom, którzy, jak ujmuje to autor, urzeczywistniają swoje fantazje, a dla których nocne życie jest istotnym elementem ich tożsamości. Renaldi zwraca uwagę, że mimo wielu przemian w obrębie miasta na przestrzeni lat skupił się głównie na ponadczasowości ludzkich przeżyć – ciągłej chęci zatracania się i doświadczania przez imprezowiczów, choć przez chwilę, możliwości bycia wytwornymi bądź seksownymi. Tym motywacjom nie ma się zresztą co dziwić, skoro sam fotograf, jak przyznaje, lubił swego czasu zabalować w mieście do rana. A te niezwykłe chwile stopniowego wracania do normalności w jakże niecodziennym, cichym i spokojnym Nowym Jorku zawsze postrzegał jako magiczne.

SURPRISE