Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najbardziej odjechane mieszkanie w Berlinie poszukiwane

Dmuchane genitalia, pnie drzew czy totalnie pokręcone obrazy to tylko niektóre z rzeczy, które można znaleźć w berlińskich mieszkaniach. Piszemy o projekcie włoskiej artystki, która odwiedza domy mieszkańców stolicy Niemiec.
.get_the_title().

Znaleźć najbardziej odjechane mieszkanie w Berlinie? Trudne zadanie. „Souls in a Box” to projekt włoskiej fotografki, Alessandry Mannisi, która odwiedziła domy ludzi mieszkających w Berlinie. Jej seria zdjęć przedstawia twórcze osobowości oraz niebanalne wnętrza kryjące wiele historii. Jak podkreśla artystka, każde mieszkanie to pewnego rodzaju pudełko, które jest zbiorem wspomnień, pragnień, leków czy nadziei. Dzięki temu wykonane zdjęcia to nie tylko projekt fotograficzny, a przede wszystkim antropologiczny.

Jego głównym celem jest skoncentrowanie się na intymnej przestrzeni i ukazanie jak może ona reprezentować ludzi czy wpływać na naszą osobowość.

Souls in a Box wciąż jest kontynuowane i zakłada sfotografowanie setki mieszkań, a następnie wydanie papierowego albumu zawierającego wszystkie zdjęcia. W trakcie zbierania materiału autorka odwiedziła wiele zabawnych i surrealistycznych mieszkań, w których znalazła m.in dmuchane genitalia, kilkucentymetrowe warstwy kurzu czy nawet pnie drzew, które sięgały sufitu. Wszystko to zobaczycie na poniższych zdjęciach.

źródło: soulsinabox.tumblr.com

SURPRISE