Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Miliony słuchają Stevie Nicks przez mężczyznę na deskorolce z sokiem żurawinowym

TikTok zdążył namieszać w popkulturze pod wieloma względami. Ostatnio na przykład sprawił, że piosenka „Dreams” Fleetwood Mac z 1977 roku dotarła do milionów osób, które wcześniej mogły nawet o zespole nie słyszeć.
.get_the_title().

Wpływ TikToka na muzykę jest ogromny. Zauważyć to można było chociażby na tegorocznym rozdaniu nagród MTV VMA, gdzie wyróżniano szczególnie te piosenki, które doczekały się dziesiątek TikTokowych choreografii. Jednak w aplikacji pojawiają się nie tylko debiuty, ale również utwory, które królowały na listach przebojów wiele lat temu. Tym razem mowa o „Dreams” z 1977 roku autorstwa kultowego zespołu Fleetwood Mac.

Czyste niebo, powiew wiatru, deskorolka i… sok żurawinowy – TikTok w takiej scenerii zapewnił utworowi „Dreams” niespodziewany wzrost liczby odtworzeń na Spotify.

Nathan Apodaca, na TikToku znany jako @420doggface208, kilka dni temu udostępnił na swoim koncie filmik, który stał się natychmiastowym hitem. Jak możecie zobaczyć niżej, nasz bohater po prostu jedzie na deskorolce i ciesząc się chwilą, pije sok owocowy. A to wszystko przy akompaniamencie klimatycznej i chillowej piosenki “Dreams”. To niepozorne wideo sprawiło, że korzystający z TikToka odbiorcy natychmiast zapragnęli chociaż w części poczuć się tak jak Nathan i włączyli piosenkę na streamingach. Wideo dotarło już do ponad 3 mln widzów, a „Dreams” od momentu pojawienia się na TikToku zostało odsłuchane na Spotify 1,4 miliona razy.

@420doggface208Morning vibe ##420souljahz ##ec ##feelinggood ##h2o ##cloud9 ##happyhippie ##worldpeace ##king ##peaceup ##merch ##tacos ##waterislife ##high ##morning ##710 ##cloud9

♬ original sound – gillytheanswer

Pozytywny vibe i rosnąca popularność sprawiły, że wideo dotarło do samych artystów z Fleetwood Mac. Oni również przyjęli je z dużym entuzjazmem.

To, co przyciągnęło odbiorców do tego krótkiego filmiku, to przede wszystkim jego prostota i radość Nathana. Można pokusić się o stwierdzenie, że w ostatnim czasie mamy deficyt takich prostych rozrywek i relaksu, bo nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego na TikToku czytamy komentarze o terapeutycznym wpływie wideo („But why is this so therapeutic tho?” – pyta @collectandcraft). Inni zazdroszczą Nathanowi takiego niezakłóconego spokoju twierdząc, że osiągnięcie tego stanu jest poza ich zasięgiem („I will never be as cool as this guy, skateboarding, drinking juice straight out of the bottle, and vibing to Fleetwood Mac” – twierdzi @SassyCanadianCk).

Zdjęcie główne: Knowyourmeme.com
Tekst: Halina Kaczmarek

SURPRISE