Młody geniusz znalazł odpowiedź na problem matematyczny w ciągu jednej nocy

Nad problemem przez cztery miesiące pracował zespół doktorów matematyki. Chiński geniusz matematyczny Wei Dongyi, znany jako ‘Bóg Wei’, rozwiązał go w jedną noc.
.get_the_title().

Zespół sześciu doktorów matematyki od czterech miesięcy pracował nad zbudowaniem modelu matematycznego. W końcu zadzwonił z prośbą o pomoc do Wei Dongyi, 30-letniego asystenta profesora matematyki na Uniwersytecie Pekińskim. Następnego dnia dostali odpowiedź.

Zespół zmienił swój eksperyment zgodnie z równaniami, które przesłał Wei, a współczynnik zaliczenia nowego modelu wyniósł ponad 96 procent, co wskazuje, że był udany.

Uradowany zespół zaproponował, że zapłaci Wei za jego pracę, ale on odrzucił ich ofertę, mówiąc: ’Nie trzeba mi płacić za tak łatwy problem’. Jednak wdzięczni doktorzy nalegali, więc Wei pozwolił im doładować swoją kartę komunikacji miejskiej.

Nie jest to dla nas rzadkie ani zaskakujące, że Wei potrafi rozwiązać zagadkę, której inni ludzie nie mogą, ponieważ jest mądry i bardzo skoncentrowany na problemach matematycznych – powiedział Chen Dayue, dziekan Wydziału Nauk Matematycznych Uniwersytetu Pekińskiego.

Szybki sposób rozwiązywania problemów matematycznych przez Wei został nazwany ‘metodą Wei’. Wei Dongyi jest dość znany w Chinach ze swoich osiągnięć w matematyce i z kontrastującej z nimi prostoty stylu życia. Podczas wywiadu w 2021 roku, kiedy Wei po raz pierwszy zwrócił uwagę opinii publicznej, został pomylony ze studentem ze względu na jego rozczochraną fryzurę i ubiór. Trzymał wówczas w dłoni zużytą butelkę wody, co skłoniło internautów do kupienia mu nowej. – Przyjaciel wysłał mi jedną, a niektórzy nieznani ludzie spoza miasta również przysłali kilka butelek – powiedział Wei. – Ale martwię się kwestią dawania prezentów i tym, jak wpływa to na moją etykę nauczania.

Zdjęcie Wei z 2021 stało się viralem. Zdjęcie: Weibo

Wei zdobył dwa złote medale z rzędu na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w czasie swoich lat szkolnych i ze względu na wyjątkowy talent matematyczny został przyjęty na Uniwersytet Pekiński bez zdawania gaokao, uniwersalnego egzaminu wstępnego do college’u w Chinach kontynentalnych.

Odrzucił ofertę studiów doktoranckich na Uniwersytecie Harvarda, mimo że szkoła obiecała zrezygnować z testu z języka angielskiego i zapewnić mu tłumacza.

Proces składania wniosków jest skomplikowany, a mój angielski nie jest zbyt dobry – wyjaśniał Wei.

Zdjęcie główne: Miramax Pictures
Tekst: MK

SURPRISE