Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Modelka z zespołem Downa w konkursie Miss USA

Chcieć to móc, jak dowiodła 22-letnia Mikayla Holmgren. Modelka została pierwszą w historii osobą z zespołem Downa, która wzięła udział w konkursie piękności Miss USA.
.get_the_title().

Mikayla Holmgren, 22-latka z miasteczka Stillwater w amerykańskim stanie Minnesota, przeszła do historii jako pierwsza osoba z zespołem Downa, która wzięła udział w wyborach Miss USA.

Chciałam pokazać innym, że osoba z większymi potrzebami, również może podążać za marzeniami. – mówi modelka. – Kiedy dowiedziałam się o nominacji, byłam cała we łzach. Przeszłam z udziału w konkursach piękności dla osób z niepełnosprawnościami do największego konkursu piękności na świecie. To szaleństwo!

Mikayla nie tylko została nominowana do udziału w konkursie, ale także zdobyła w nim aż dwie nagrody: „Spirit od Miss USA Award” i „Director’s Award”. Występy przed większą publicznością nie są jej obce – już od 6. roku życia trenuje taniec i wielokrotnie występowała publicznie. Poza konkursem Miss USA, Mikayla jest ambasadorką Best Buddies – organizacji non profit, której celem jest poprawa stanu życia osób z intelektualnymi i fizycznymi niepełnosprawnościami.

modelka z syndromem downa modelka z syndromem downa modelka z syndromem downa modelka z syndromem downa modelka z syndromem downa

SURPRISE