Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

To mogło być najbardziej instagramowalne piwo na świecie. Jednak jego nazwa trochę psuje klimat

Szał na jednorożce trwa w najlepsze i wiele osób głośno lub potajemnie marzy, by mieć wszystko, co jest z nimi związane. A tymczasem, jak głosi stara mądrość: „uważajcie, o co prosicie, bo możecie to dostać”.
.get_the_title().

Browar DuClaw Brewing Company z Baltimore istnieje na rynku już od ponad 20 lat i trzyma rękę na pulsie współczesnych trendów z większą uwagą niż niejeden startup. Widząc niesłabnący entuzjazm, jaki wśród millenialsów i pokolenia Z wywołują jednorożce, postanowił zamieszać w swoich kotłach warzelnych i wypuścić w kwietniu na rynek produkt, który powinien przypaść im do gustu.

Niby wszystko się zgadza i jest takie, jak w tym wypadku być powinno, czyli instagramowalne. Mamy chwytliwy temat przewodni, nowoczesną grafikę na puszce, a samo piwo kwalifikuje się wyglądem na hashtag #dirnkporn.

Jest złoto-brzoskwiniowe, mieniące się w świetle i opalizujące brokatem.

Wrażenia wzrokowe zdają się iść w parze ze smakiem. DuClaw opracowała bowiem skład tego piwa we współpracy z lokalnym sklepem z donatami Diablo Doughnuts. To królestwo słodkości słynie eksperymentowania i bawienia się recepturami.

Efektem tej współpracy jest słodko-kwaśne uwarzone na bazie kultowych w USA owocowych płatków śniadaniowych Fruity Pebbles.

Fanpage Diablo Doughnuts

Nie rzucajcie jednak od razu wszystkiego, aby polecieć za ocean i skoczyć na główkę do beczki z tym piwem. Jest jedno „ale” dotyczące tego ALE.

Browar DuClaw nazwał je „Sour me Unicorn Farts”.

Nie pocałunek jednorożca, nie chociażby jego oddech, tylko bąk. Serio?! Po pierwsze – skąd w ogóle pomysł, że te magiczne stworzenia miewają gazy, a po drugie – jeśli tak, to ich prywatna sprawa. Ale widocznie w Stanach, jeśli chodzi o nazewnictwo produktów, panuje przysłowiowa wolna amerykanka 😉

via GIPHY

Źródło zdjęcia głównego: DuClaw Brewing Company
Tekst: Kinga Dembińska

SURPRISE