Mycie rąk z układem tanecznym? Choreograf Quang Dang w ramach #ghencovychallenge pokazuje, jak to robić

Wielu z nas wychowało się na piosenkach Fasolek. Jednym z ich szlagierów było „Mydło lubi zabawę”. Chyba jednak nie spodziewaliśmy, że XXI wiek będzie powrotem do tej tematyki.

.get_the_title().

Sklepowe półki z mydłami i żelami antybakteryjnymi do mycia rąk świecą pustakami. I nic dziwnego – wieści dotyczące szerzenia się koronawirusa są coraz bardziej niepokojące, a eksperci i lekarze nieustannie przypominają o tym, jak ważnym środkiem zapobiegawczym jest częste i dokładne mycie rąk. To czynność, którą w ciągu swojego życia codziennie wykonywaliśmy wielokrotnie.

Tymczasem Tik-Tok, Youtube i inne social media zalała fala filmików i piosenek, które pokazują, jak robić to dobrze.

I wcale nie są dedykowane przedszkolakom, którzy dopiero uczą się zasad higieny.

Jedno z najpopularniejszych nagrań stworzył Quang Dang – choreograf z Wietnamu. Video pojawiało się nawet w show „Last Week Tonight”, gdzie prowadzący John Olivier odtworzył kawałek układu tanecznego. Przypomniał przy okazji o tym, jak ważne jest regularne mycie rąk, które nie powinno trwać krócej niż 20 sekund i zapewnił, że chorografia stworzona przez Danga i użyty podkład muzyczny na pewno sprawią, że będziemy o tych wytycznych pamiętać. W komentarzach na YouTubie odezwał się sam twórca, który wyraził swoją radość z pojawienia się w tak popularnym programie. „Taniec i muzyka to nasz sposób na dzielenie się przekazem z całym światem!” – zapewnił.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#ghencovychallenge #handwashingmove #coronahanddance #VuDieuRuaTay 🌏 Because more international friends are coming to this post so I will change this to English for everyone: COVID-2019 disease is spreading, affecting people and social activities. Regular handwashing is considered a simple and effective method to protect the community from diseases (according to the World Health Organization). According to research by the Massachusetts Institute of Technology (MIT), 78% of people say they wash their hands often but only 25% actually wash their hands after going to the toilet, 20% wash their hands before cooking. To spread the habit of washing your hands to prevent this disease, I invite you to take part in the #ghencovychallenge challenge with me. Game rules: You perform the dance of the song Ghen Co Vy with 6 hand washing movements as recommended by the World Health Organization and the Ministry of Health, based on the music song COVID-19 prevention – Jealousy, cooperation between Institute of Occupational and Environmental Health, musician Khac Hung, singer Min and singer Erik. Take this challenge or share the following epidemic prevention habits: 1. Wash your hands often with soap or an antiseptic solution. 2. Do not put hands on eyes, nose and mouth. 3. Regularly clean personal hygiene, hygiene of utensils, houses and surroundings. 4. Wear a mask to go to public places, on vehicles or when you are sick. 5. Self-awareness to improve health for themselves, the family and the community. 6. People with symptoms of COVID-19 have high fever, cough, shortness of breath, etc. or close contact with infected person / person suspected of COVID-19 and limit contact with other people and contact local health facilities. After completing the challenge, SHARE + TAG immediately 2 friends want to join this challenge. ✌ 🌐 for news reporters and press who want to use my video, please feel free to do so. 🌐 for people want to dance my choreography, please feel free to do so, it's all yours 🌐 join hands to spread this extremely useful message! 😉 #handwashdance #handwashingdance

Post udostępniony przez Quang Đăng (@im.quangdang)

Podkład muzyczny wykorzystany przez Quanga Dang nie jest przypadkowy.

To piosenka „Ghen Coy Vy”, czyli „Washing Hand Song”, która powstała we współpracy z Wietnamskim Departamentem Zdrowia.

Na kanale YouTube bije rekordy popularności, osiągnąwszy na ten moment ponad 10 milionów wyświetleń. To właśnie ona zapoczątkowała #ghencovychallenge na Tik-Toku i Instagramie. Użytkownicy wykorzystują jej melodię i słowa w swoich nagraniach, które często skupiają się właśnie na myciu rąk.

Nawet jeśli te filmiki traktuje się nieco z przymrużeniem oka, to może w tym szaleństwie jest metoda. O ile o myciu rąk większości z nas nie trzeba już przypominać, to pozostaje kwestia tego, czy robimy to należycie dokładnie i długo. Jeśli ktoś miałby chęć urozmaicić sobie te 20-30 sekund nad zlewem jakimś miniukładem tanecznym lub odtwarzaną w głowie melodią – to czemu nie? A tym, którzy nie czują za bardzo nastroju do śpiewów i tańca, przypominamy grafikę z instrukcją mycia rąk stworzoną przez Główny Inspektorat Sanitarny. I trzeba zwrócić honor Rysiowi z „Klanu” – jego obsesja na punkcie mycia rączek miała sens.

Główny Inspektorat Sanitarny

Zdjęcie główne: Instagram @im.quangdang i Youtube: Ghen Cô Vy| NIOEH x K.HƯNG x MIN x ERIK | WASHING HAND SONG | CORONA SONG
Tekst: KD

SURPRISE