Naszyjnik, który miał blokować 5G, okazał się radioaktywny

Chcesz się bronić przed promieniowaniem 5G? Przy okazji możesz sobie zaszkodzić.
.get_the_title().

Wydawać się mogło, że przeciwnicy sieci 5G zniknęli chwilowo z horyzontu, bo ostatnio cicho było o ich wyczynach. Okazuje się jednak, że wciąż istnieją i mają się dobrze. Przynajmniej ci, którzy nie kupili naszyjnika, który miał blokować sygnał sieci 5G albo innych produktów, o których piszemy poniżej. Przypomnijmy tylko, że przeciwnicy 5G wśród prawdopodobnych skutków promieniowania wymieniają powstawanie nowotworów, wystąpienie problemów z płodnością, zakłócenie pracy układu nerwowego, a nawet uszkodzenie łańcucha DNA.

Gdyby tak było, chronienie się przed siecią mogłoby być całkiem niezłym pomysłem. Tyle że nie potwierdzają tego żadne wiarygodne badania.

To jednak nie przeszkadza ludziom w kupowaniu produktów mających chronić przed szkodliwym sygnałem. Na rynku jest cała masa tego rodzaju przedmiotów. Choć część z nich działa tylko na poziomie deklaratywnym, to istnieją też takie, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Przyjrzał się im holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego i Ochrony Przeciwpromiennej (ANVS).

Na czarną listę trafiło aż 10 produktów, których sprzedaż została zakazana. Wykorzystują one m.in. jony ujemne, które nie tylko służą jako tarcza na 5G, ale i – rzekomo – poprawiają funkcje poznawcze czy poprawiają odporność. W rzeczywistości sprowadza się to do wydzielania promieniowania. – Ekspozycja na promieniowanie jonizujące może powodować niekorzystne skutki dla zdrowia. Ze względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia, jakie stanowią, te produkty konsumenckie zawierające materiały radioaktywne są zatem prawnie zabronione. Promieniowanie jonizujące może uszkodzić tkankę i DNA oraz spowodować np. zaczerwienienie skóry – informuje ANVS. Większość badanych produktów ma niski poziom emisji promieniowania, niemniej służą do tego, by ich stale używać, tak więc ekspozycja na promieniowanie jest stała.

Wśród zakazanych produktów znalazł się wisiorek kwantowy, który okazał się radioaktywny, bransoletka dla dzieci Magnetix Wellness, która emituje promieniowanie, czy maska do spania Energy Armor.

Nie noś go więcej, odłóż go bezpiecznie i poczekaj na instrukcje zwrotu – mówi ANVS o przedmiotach, które trafiły na listę. Holenderscy sprzedawcy zostali poinformowani przez urząd, że muszą wstrzymać sprzedaż niebezpiecznych dla zdrowia artefaktów i poinformować o tym swoich klientów.

Źródło zdjęć: BBC
Tekst: NS

SURPRISE