Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 wskazówek, jak fotografować naturalne kobiece piękno

Najpiękniejsze jest to, co naturalne - tę maksymę wyznaje amerykańska fotografka Myla Dalbesio. Przeczytajcie jej 5 wskazówek, dzięki którym dowiecie się, jak najlepiej uchwycić kobiece ciało w obiektywie.
.get_the_title().

Myla Dalbesio jest amerykańską artystką i fotografką, choć najpierw dała się poznać publiczności jako gwiazda drugiej strony obiektywu – modelka Calvina Kleina. Kilka lat temu rozpętała medialną burzę wokół problemu modelek 'plus sized’ – próbowała podważyć powszechną opinię, że modelki przy kości to dziewczyny o rozmiarze 40.

Jej sprzeciw okazał się ważnym głosem w sprawie postrzegania kobiet w reklamach, a późniejsza działalność artystyczna jest dużym wkładem w sztukę feministyczną, która eksploruje seksualność inaczej niż media.

Jej ostatni projekt zatytułowany 'Some Girls’ to odpowiedź na amerykańskie standardy urody, które są nierealną kreacją. Dalbesio pokazuje naturalne piękno kobiet, które nie wymaga poprawiania w programach graficznych.

Moim celem jest pokazanie czegoś prawdziwego – tłumaczy artystka. – Są to migawki współczesnej kobiecości, piękna kobiet, które nie uwzględnia sztuczności. Można powiedzieć, że jest to portret nowej generacji feministek.

Jak udało się jej stworzyć tak przekonujący portret kobiecości? Przeczytajcie jej 5 wskazówek, którymi kierowała się podczas tworzenia swojego projektu.

1. Zbierz swoich przyjaciół i stwórzcie coś wspólnie

Artystka mówi, że najlepiej czuje się podczas fotografowania zaprzyjaźnionych dziewczyn. Liczy się klimat – na przykład niezobowiązującego wypicia kawy przed sesją, zupełnie jak w domu.

2. Robiąc projekt, angażuj do niego także nowe osoby

Zapraszaj do pozowania swoich dobrych przyjaciół, ale pamiętaj, że równie inspirujące mogą być osoby zupełnie obce – odnalezione na Instagramie lub po prostu spotkane na ulicy. Podczas zdjęć z nowo poznanymi ludźmi trzeba dużo rozmawiać, dzięki czemu poznajemy ich historie.

3. Szanuj modelki i wyznaczone przez nie granice

Nigdy nie wywieraj nacisku na kogoś, żeby coś zrobił, a jest to wbrew jego naturze. Jeśli widzisz, że ktoś czuje się niepewnie podczas wykonywania konkretnej pozy, zaproponuj coś innego. Jeśli robisz zdjęcia metodą analogową, fotografuj także telefonem i takie próbne zdjęcia pokazuj modelce, aby dowiedzieć się, czy odpowiada jej dane ujęcie.4. Nie obawiaj się bycia bezpośrednim

Dobrze jest robić zdjęcia w naturalnym otoczeniu modelek, np. w ich domach. Wówczas dziewczyny czują się pewniej. Poza tym prywatne pytania oraz rozmowy dotyczące ich życia sprawią, że dana osoba bardziej ci zaufa.

5. Nie podążaj wydeptaną ścieżką

Nie warto powielać starych, sprawdzonych schematów fotografowania, czyli stawiania przed obiektywem wychudzonych modelek. To jest po prostu nudne. Atrakcyjne dziewczyny to nie tylko te w rozmiarze ‘0’ – zapraszaj również te modelki o pełnych kształtach i o różnych odcieniach skóry. Pozwólmy zabłysnąć pięknu, które nie zna przecież limitów rasowych ani rozmiarowych.

SURPRISE