Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nie ma morza – jest plaża, czyli przegląd najfajniejszych wakacyjnych miejscówek w Poznaniu.

Lato w mieście… Skwar leje się z nieba, podróże komunikacją miejską to prawdziwa trauma, a w głowie pulsuje jedynie hasło „wakacje all inclusive”. Albo chociaż - „agroturystyka”. Na szczęście w Poznaniu nie brakuje miejsc, w których można poczuć prawdziwie wakacyjny klimat. Razem z mytaxi odwiedzamy najfajniejsze miejscówki na letni chill w mieście.
.get_the_title().

Wake (up) nad Maltą

W tym roku nie dana Ci jest Ibiza, ani nawet Chałupy? Nic nie szkodzi. Klubowo – ekstremalny klimacik poczujesz nad Maltą. Wake Park Malta to miejscówka ulokowana nad poznańskim jeziorem, gdzie w centrum miasta można pośmigać na desce, potańczyć do setów najfajniejszych DJ’ów i uraczyć się wybornymi drineczkami z fenomenalnym widokiem na Maltę (polecamy szczególnie nocą, kiedy fontanna nad jeziorem jest podświetlona). Wake Park Malta to zdecydowanie jedno z najbardziej „wakacyjnych” miejsc w Poznaniu.

Na Brzegu Wschodnim

Poza Jeziorem Maltańskim ulubioną wakacyjną destynacją poznaniaków jest oczywiście brzeg Warty. Z mytaxi ruszamy do Brzegu Wschodniego – doskonałej opcji zarówno na bifor, jak i after (to właśnie tu odbyło się m.in. Kaskada Festival Afterparty). Jest piasek, jest prosecco, słońce i dobra muza. Czego chcieć więcej…? Ponadto otoczenie stuletnich ogrodów i willi wioślarskiej przystani Polonia przywodzi na myśl sopocką promenadę.

Wracając z Brzegu Wschodniego wpadamy też na chwilę do „Barbarka ze spokojem” – położonej tuż nad wodą miejscówki, która jest świetną opcją na wieczorny i weekendowy relaks.

Lato w artystycznym klimacie

Po Brzegu Wschodnim kierujemy się na drugą stronę Warty, do najstarszej letniej miejscówki w Poznaniu, czyli KontenerART. To miejsce, w którym dzieje się po prostu WSZYSTKO. Od koncertów, poprzez stand up’y, imprezy, kursy tańca, aż po warsztaty wszelkiej maści. Jeśli więc zamiast błogiego nicnierobienia wolicie opcję aktywnego spędzania czasu – tutaj nauczycie się pisać wiersze, grać na ukulele, migać i robić nadruki na tkaninach. Będąc na „kontenerach” koniecznie sprawdźcie też mural Alicji Białej – pochodzącej z Poznania młodej ilustratorki, która aktualnie uczy się w londyńskiej The Royal College of Art i jest autorką kolaży do ostatniej książki Świetlickiego „Polska (wiązanka pieśni patriotycznych)”.

Parkowanie przy Browarze

Następnie z mytaxi ruszamy w kierunku Starego Browaru. Nie, nie na zakupy, ale do położonego tuż obok Parku Dąbrowskiego. Popołudniami codziennie wylegują się tu setki lokalsów, ale najlepiej do parku wybrać się na niedzielne leniuchowanie organizowane przez Weranda Take Away. Imprezy pod szyldem „Lazy Sunday” to opcja na piknik przy chilloutowej muzyce z pysznymi lemoniadami i smakołykami przygotowanymi przez jedną z najpopularniejszych restauracji w Poznaniu.

W dobrym towarzystwie

Naszą podróż po wakacyjnych, poznańskich miejscówkach kończymy na Łazarzu. A konkretnie – na Nocnym Targu Towarzyskim, który wbrew pozorom ma wiele do zaoferowania również w ciągu dnia. To miejsce przypomina klimatem Berlin Markthalle, londyński Street Feast Hawker Market, czy warszawski Nocny Market. W industrialnej przestrzeni poznańskiej hali PKP znalazło się miejsce dla najlepszych foodtrucków w mieście, scenę, na której zagrali m.in. Natalia Przybysz i Adi Nowak oraz strefę do czillowania. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zamówić okazałą zapiekankę, orzeźwiającą lemoniadę i… cieszyć się najlepszymi wakacjami w mieście!

Tekst: Anna Hofman

SURPRISE