Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nike zamierza odnawiać i ponownie sprzedawać używane buty

Odebranie używanych butów, odświeżenie ich i ponowna sprzedaż – taki jest pomysł na pilotażowy program, który Nike chce wprowadzić w swoich amerykańskich sklepach. Inicjatywa, przedstawiana jako element zrównoważonego rozwoju, ma być sposobem na ograniczenie sprzedaży produktów firmy przez niezależne platformy zajmujące się resellingiem, tj. StockX czy GOAT.
.get_the_title().

Na początku tygodnia jeden z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych ogłosił, że startuje z projektem 'Nike Refurbished’. Inicjatywa będzie polegała na przyjmowaniu nieznacznie używanych lub posiadających drobne wady butów, odnawianiu ich i ponownej sprzedaży po obniżonej cenie.

Odświeżone buty będą następnie sprzedawane w sklepach i outletach firmy.

Program ma objąć te buty, które zostaną zwrócone w terminie ponad 60 dni od daty zakupu. Obecnie program funkcjonuje w 15 sklepach Nike w Stanach Zjednoczonych, ale firma planuje wprowadzenie go także w innych krajach.

Główną zaletą programu jest redukcja liczby odpadów, co stanowi element strategii zrównoważonego rozwoju firmy.

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiciel Nike nie zdradził jednak, jaki los spotkał dotychczas zwracane obuwie.

Tekst: Dominika Szymańska

SURPRISE