Nocleg w szklanej piramidzie w Luwrze i to za darmo! To nagroda w konkursie portalu Airbnb

Nietypowa współpraca Airbnb i znanego na całym świecie muzeum w Paryżu ma miejsce z okazji trzydziestej rocznicy powstania charakterystycznej piramidy.
.get_the_title().

Luwr to najczęściej odwiedzane muzeum na świecie. Nie ma co się dziwić – jego zbiory są naprawdę imponujące. To miejsce przyciąga jak magnes nie tylko prawdziwych wielbicieli sztuki, ale i tysiące turystów spragnionych selfie z Mona Lisą.

Teraz pojawia się okazja nie tylko na zwiedzenie Luwru w zupełnie kameralnych okolicznościach, ale również spędzenie nocy w stojącej przed pałacem, kultowej już szklanej piramidzie.

To wszystko za sprawą portalu Airbnb, który organizuje konkurs we współpracy z władzami muzeum. Nagrodą w nim jest właśnie nocleg we wnętrzach szklanej konstrukcji, który będzie miał miejsce już niebawem, bo 30 kwietnia. To jednak nie jedyna atrakcja, która czeka na szczęśliwego zwycięzcę wraz z jego osobą towarzyszącą. Goście Airbnb będą mogli zwiedzić muzeum po godzinach, czyli kiedy jest już zamknięte dla innych. Dostęp do tej vipowskiej opcji maja zwykle tylko głowy państw, członkowie rodziny królewskiej i niektórzy celebryci (na przykład: Beyoncé and Jay-Z).

Jakby tego było mało, Airbnb szykuje dla zwycięskiej pary masę innych wyjątkowych atrakcji. Kiedy już przewodnik VIP zaprezentuje im największe perełki muzeum, w pomieszczeniu z wizerunkiem Mona Lisy będzie na nich czekać aperitif w iście renesansowym klimacie i francuska muzyka puszczana z winylów. Potem goście zjedzą obiad w towarzystwie towarzystwie Wenus z Milo w przygotowanej specjalnie na tę okoliczność jadalni, a na koniec wezmą udział w kameralnym koncercie akustycznym, który odbędzie się w pełnych przepychu apartamentach Napoleona III.

Nie wiemy, czy po takiej dawce kultury, sztuki i emocji da się w ogóle zasnąć, ale w szklanej piramidzie, obchodzącej w tym roku trzydziestolecie swojego powstania, będzie na gości czekać specjalnie przygotowana sypialnia. Widok na gwieździste niebo jest w pakiecie! Póki co wyśpijcie się dziś dobrze we własnym łóżku, by móc jutro z wypoczętą głową podjąć się zadania konkursowego.

Aby wygrać, trzeba do 12 kwietnia odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego to właśnie ty byłbyś idealnym gościem Mona Lisy?”

My już piszemy, że jak wygramy, zawieziemy tam najnowszy numer F5, a jego lektura na pewno sprawi, że Mona Lisa ten raz w życiu swój tajemniczy wyraz twarzy zamieni w pełne zdziwienie i fascynację tym, co się dzieje za murami Luwru. Więcej informacji o konkursie znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęć: Airbnb x Louvre – Julian Abrams
Tekst: Kinga Dembińska

SURPRISE